03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

אגם טנג’ניקה- אגם המים העמוק ביותר באפריקה

לפני 20 מיליון שנה, כתוצאה מהתפרצויות געשיות, נוצר אחד האגמים הנדירים ביותר בעולם, אגם טנג’ניקה.
מה הפך את האגם לכה מיוחד? כנראה גודלו העצום, טמפרטורה אידיאלית של כ-25 מעלות ואוכלוסייה מגוונת של יצורי ים תרמו לכך. אז בואו נכיר קצת יותר לעומק את אגם טנג’ניקה.

strand tanganjikasee - beach lake tanganyika

אגם המים המתוקים נקרא על שם האזור בו הוא נמצא, שמקורו בשתי מילים בסוואהילית- טאנגה -ראשון, ונייקה – ארץ, כלומר הארץ הראשונה, מהווה חוט מקשר בין ארבע מדינות באפריקה, קונגו, טנזניה, בורונדי וזמביה, ובנפחו הוא מגיע לחצי מכמות המים בים הצפוני.

עד כמה הטנג’ניקה עצום בגודלו?
תואר האגם השני העמוק בעולם (אחרי שאת המקום הראשון גרפה ימת ביקל בסיביר הקרירה), והאגם העמוק ביותר באפריקה שניתן לטנג’ניקה, משתרע על פני  33 אלפי ק”מ רבועים ומגיע לאורך של 2,000 ק”מ. רק כדי שנוכל לקבל פרופורציות, אורכה של מדינת ישראל, מגבולה הצפוני לדרומי – עומד על קצת מעל 500 ק”מ – אורכו של האגם הענק מגיע לפי ארבעה מכך(!) , כאשר בחלקיו העמוקים יותר הוא מגיע לקילומטר וחצי!

ומי מאכלס את האגם?
בזכות העובדה שמימיו של הטנג’ניקה מתוקים, אפשר למצוא מינים רבים של דגים שאינם חובבים גדולים של מי המלח בימים, ואף זנים הייחודיים לאגם זה בלבד – ולא תוכלו לפגוש אותם בשום מקום אחר!  הטמפרטורה היציבה במים, שאינה משתנה באופן תדיר כל כך כמו באזורים אחרים בעולם, והעובדה כי יש הבדל של שתי מעלות בין המים בפני האגם לאלה שבקרקעית, יצרו מתחם המתאים גם לזני הדקים המפונקים והרגישים ביותר.

lake tanganyika

מה עוד ניתן לראות בטנג’ניקה?
מלבד חובבי הדגים המגיעים לצלול במים המתוקים ולצפות בשלל מיני הדגים הנדירים המאכלסים את האגם, גם תיירים המתעניינים בצמחי המים השונים יוכלו למצוא את מבוקשם – מעל 2000 סוגים של צמחים וזני דגים שונים, נופי יערות הגשם וההרים המרשימים הופכים את המקום לחגיגה של ממש עבור חובבי הטבע המגיעים לאזור.

אם הפוסט עשה לכם חשק לבדוק בדיוק עד כמה עמוק האגם, או לטייל בטנזניה בכלל, קליק קטן, ואתם בדרך לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

.

ראשית גיורא מדריך מדהים לא רק בידע ( גוגל מהלך) אלא גם באישיות הנינוחה, ההיכרות שלו את המקומות והאנשים אליהם הגענו, ההמלצות הטובות ועוד הרבה מעבר לכך. כל יום היה חוויה מיוחדת בפני עצמה, המלונות מעולים!!! והאוכל טעים מאוד. עד לטיול זה לא הכרתי את חברת מיי טריפ. ללא ספק, לפני היעד הבא אתחיל לחפש אצלכם. תודה רבה על חוויה מיוחדת
משפחת עקיבא
עודד הוא מדריך מעולה שמשלב ידיעת החומר עם אכפתיות וראיה מקיפה של הקבוצה וצרכיה. בכל יום היה ברור שמישהו חשב ותכנן והשקיע בכדי שנהנה מהטיול. מסביב לעודד היו הרבה נהגים שעשו מעל ומעבר בכדי שנהנה . מבחינתנו הטיול הזה היה הצלחה! תודה רבה לכל הצוות
הי הדר חזרנו כולנו עיפים אך מרוצים. במילה אחת ששווה אלף מילים מושלם! הטיול היה מתוכנן בצורה מושלמת כל פרט ופרט. המדריך עודד היה מליון מיצא את כל מה שרק אפשר היה. במסירות, במדויק המון ידע, נעים הליכות השקיע את נשמתו וירד עד הפרטים הקטנים. הר אותיו בערב היו מאלפטת וזה לאחר יום של 12 שעות!! מושלם. הנהגים מעולים ומיומנים אדיבים ודאגו לכולם. כל הכבוד לחברת My Trip שהשקיעה כל כך הרבה ודאגה לנו ולסיום צ'יפרה אותנו בטיול בזנזיבר. תודה לכל העוסקים במלאכה. כל הקבוצה נתנה פה אחד ציון 10. ולך אני מודה במיוחד שבזכותך יצאנו למסע הגדול שלנו. תמיכתך והשרות שלך ראויים לשבח. זו פעם רביעית שאני באפריקה שלישית בטנזניה אבל הטיול הזה היה מעולה והאחרים התגמדו. תודה עטי אילן יהלי וליאו שפיגל.
משפחת שפיגל

5/5 - (4 votes)