03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

אגם טנג’ניקה- אגם המים העמוק ביותר באפריקה

לפני 20 מיליון שנה, כתוצאה מהתפרצויות געשיות, נוצר אחד האגמים הנדירים ביותר בעולם, אגם טנג’ניקה.
מה הפך את האגם לכה מיוחד? כנראה גודלו העצום, טמפרטורה אידיאלית של כ-25 מעלות ואוכלוסייה מגוונת של יצורי ים תרמו לכך. אז בואו נכיר קצת יותר לעומק את אגם טנג’ניקה.

strand tanganjikasee - beach lake tanganyika

אגם המים המתוקים נקרא על שם האזור בו הוא נמצא, שמקורו בשתי מילים בסוואהילית- טאנגה -ראשון, ונייקה – ארץ, כלומר הארץ הראשונה, מהווה חוט מקשר בין ארבע מדינות באפריקה, קונגו, טנזניה, בורונדי וזמביה, ובנפחו הוא מגיע לחצי מכמות המים בים הצפוני.

עד כמה הטנג’ניקה עצום בגודלו?
תואר האגם השני העמוק בעולם (אחרי שאת המקום הראשון גרפה ימת ביקל בסיביר הקרירה), והאגם העמוק ביותר באפריקה שניתן לטנג’ניקה, משתרע על פני  33 אלפי ק”מ רבועים ומגיע לאורך של 2,000 ק”מ. רק כדי שנוכל לקבל פרופורציות, אורכה של מדינת ישראל, מגבולה הצפוני לדרומי – עומד על קצת מעל 500 ק”מ – אורכו של האגם הענק מגיע לפי ארבעה מכך(!) , כאשר בחלקיו העמוקים יותר הוא מגיע לקילומטר וחצי!

ומי מאכלס את האגם?
בזכות העובדה שמימיו של הטנג’ניקה מתוקים, אפשר למצוא מינים רבים של דגים שאינם חובבים גדולים של מי המלח בימים, ואף זנים הייחודיים לאגם זה בלבד – ולא תוכלו לפגוש אותם בשום מקום אחר!  הטמפרטורה היציבה במים, שאינה משתנה באופן תדיר כל כך כמו באזורים אחרים בעולם, והעובדה כי יש הבדל של שתי מעלות בין המים בפני האגם לאלה שבקרקעית, יצרו מתחם המתאים גם לזני הדקים המפונקים והרגישים ביותר.

lake tanganyika

מה עוד ניתן לראות בטנג’ניקה?
מלבד חובבי הדגים המגיעים לצלול במים המתוקים ולצפות בשלל מיני הדגים הנדירים המאכלסים את האגם, גם תיירים המתעניינים בצמחי המים השונים יוכלו למצוא את מבוקשם – מעל 2000 סוגים של צמחים וזני דגים שונים, נופי יערות הגשם וההרים המרשימים הופכים את המקום לחגיגה של ממש עבור חובבי הטבע המגיעים לאזור.

אם הפוסט עשה לכם חשק לבדוק בדיוק עד כמה עמוק האגם, או לטייל בטנזניה בכלל, קליק קטן, ואתם בדרך לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

אגם טנג’ניקה- אגם המים העמוק ביותר באפריקה
5 (100%) 4 vote[s]