03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

אגם טנג’ניקה- אגם המים העמוק ביותר באפריקה

לפני 20 מיליון שנה, כתוצאה מהתפרצויות געשיות, נוצר אחד האגמים הנדירים ביותר בעולם, אגם טנג’ניקה.
מה הפך את האגם לכה מיוחד? כנראה גודלו העצום, טמפרטורה אידיאלית של כ-25 מעלות ואוכלוסייה מגוונת של יצורי ים תרמו לכך. אז בואו נכיר קצת יותר לעומק את אגם טנג’ניקה.

strand tanganjikasee - beach lake tanganyika

אגם המים המתוקים נקרא על שם האזור בו הוא נמצא, שמקורו בשתי מילים בסוואהילית- טאנגה -ראשון, ונייקה – ארץ, כלומר הארץ הראשונה, מהווה חוט מקשר בין ארבע מדינות באפריקה, קונגו, טנזניה, בורונדי וזמביה, ובנפחו הוא מגיע לחצי מכמות המים בים הצפוני.

עד כמה הטנג’ניקה עצום בגודלו?
תואר האגם השני העמוק בעולם (אחרי שאת המקום הראשון גרפה ימת ביקל בסיביר הקרירה), והאגם העמוק ביותר באפריקה שניתן לטנג’ניקה, משתרע על פני  33 אלפי ק”מ רבועים ומגיע לאורך של 2,000 ק”מ. רק כדי שנוכל לקבל פרופורציות, אורכה של מדינת ישראל, מגבולה הצפוני לדרומי – עומד על קצת מעל 500 ק”מ – אורכו של האגם הענק מגיע לפי ארבעה מכך(!) , כאשר בחלקיו העמוקים יותר הוא מגיע לקילומטר וחצי!

ומי מאכלס את האגם?
בזכות העובדה שמימיו של הטנג’ניקה מתוקים, אפשר למצוא מינים רבים של דגים שאינם חובבים גדולים של מי המלח בימים, ואף זנים הייחודיים לאגם זה בלבד – ולא תוכלו לפגוש אותם בשום מקום אחר!  הטמפרטורה היציבה במים, שאינה משתנה באופן תדיר כל כך כמו באזורים אחרים בעולם, והעובדה כי יש הבדל של שתי מעלות בין המים בפני האגם לאלה שבקרקעית, יצרו מתחם המתאים גם לזני הדקים המפונקים והרגישים ביותר.

lake tanganyika

מה עוד ניתן לראות בטנג’ניקה?
מלבד חובבי הדגים המגיעים לצלול במים המתוקים ולצפות בשלל מיני הדגים הנדירים המאכלסים את האגם, גם תיירים המתעניינים בצמחי המים השונים יוכלו למצוא את מבוקשם – מעל 2000 סוגים של צמחים וזני דגים שונים, נופי יערות הגשם וההרים המרשימים הופכים את המקום לחגיגה של ממש עבור חובבי הטבע המגיעים לאזור.

אם הפוסט עשה לכם חשק לבדוק בדיוק עד כמה עמוק האגם, או לטייל בטנזניה בכלל, קליק קטן, ואתם בדרך לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

.

טיול מהנה במיוחד לטנזניה וזנזיבר, מאורגן היטב, מסלול טוב, הדרכה מעולה. תמימות דעים במשפחה. אמליץ מאוד לחבריי.
ורדה
רציתי להודות על טיול בלתי נשכח לטנזניה-זנזיבר 22.2.2022. לרגל חגיגת בת המצווה בתי ואני עברנו טיול חווייתי, מרתק ועוצמתי. שילוב מדהים של טבע, חיות ואנשים מדהימים. גילה המדריכה המדהימה פתחה בפנינו עולם חדש וקסום של טנזניה הפראית בשילוב של זנזיבר הקסומה. אמנם בטנזניה לא הייתה חוויה קולינרית אבל שבענו מהנופים, החיות והטבע שזימן לנו חוויה יוצאת דופן. לאחר ימים עמוסים ואינטנסיביים בטנזניה המנוחה בזנזיבר הייתה מתבקשת, חופים נדירים עם עצי דקל ואווירה קסומה. בחירה בטיול משולב של שני היעדים היתה החלטה נכונה עבורנו. תודה לגילה על הסבלנות, האווירה הנעימה, הארגון והדאגה שכולם יהיו מרוצים. בעלת יכולת מדהימה ליצור שיח ותקשורת עם מבוגרים וילדים כאחד. תודה על השיתוף בידע העצום ובקיאות בכל נושא שקשור לטנזניה-זנזיבר ובכלל, לא נותרנו עם שאלה ללא מענה. וכמובן תודה ענקית על היחס האישי לאורך כל הטיול והליווי הצמוד כדי להפחית מהחשש שליווה אותי בנסיעה לבד עם ילדה. אין ספק שהטיול היה כל כך מוצלח בעיקר בזכותה. תודה על הכל.
שירלי ורעות סגמן
לגילה המדריכה המקסימה שליוותה אותנו במשך שמונה ימים, דאגה לנו לכל דבר שהיינו צריכים וידעה להכיל, להרים את המצב רוח כשצריך, לעניין אותנו בעובדות וסיפורים מגניבים ותמיד להשאיר טעם של עוד.. בתור מישהי שרגילה לטייל לבד או עם חברים גיליתי שטיולים מאורגנים יכולים להתאים גם לצעירים או יחידים שמצטרפים לקבוצה ולענות על כל הציפיות ומעבר תודה אישית ממני לגילה ולצוות טנזניה טריפ על טיול מושלם ??? ירדן עברון.
ירדן עברון

5/5 - (4 votes)