03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

לשאלות צרו עימנו קשר

ספארי בטנזניה

בשונה מייעדים רבים בעולם טיול ספארי בטנזניה מצריך ארגון דקדקני וחסר פשרות, כזה שיאפשר לכם לנצל את הזמן היקר בצורה הטובה ביותר, להימנע מתקלות בלתי צפויות ותמיד לדעת שיש מי שמשגיח ומפקח על הטיול שלכם. אנחנו בטנזניה טריפ מזמינים אתכם להצטרף לטיולי הספארי שלנו בטנזניה וזנזיבר. לכם רק נותר לבחור האם לצאת בטיול ספארי פרטי או טיול ספארי מאורגן.

ריכזנו עבורכם את טיולי הספארי המאורגנים שלנו לטנזניה לצד טיולי הספארי הפרטיים, בהם אתם בוחרים את כל מרכיבי הטיול (בליווי מומחה מטעמנו)

שאלו את המומחים שלנו על הטיסות הישירות הקרובות

קיבלתם הצעה מחברה אחרת? אנו מתחייבים לאותה הצעה בתנאים טובים יותר – נסו אותנו!

צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ובקשה – בטלפון: 03-9799923

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר בטלפון: 03-9799923 | או דרך הטופס הבא 

לחץ להמשך קריאה...

בשנים האחרונות טנזניה מהווה מוקד משיכה לתיירים מרחבי העולם המבקשים לצאת לטיולי ספארי בסוואנות הנרחבות, מצוידים במשקפות ובמצלמות מקצועיות, בציפייה לחזות בנפלאות הטבע הפראי של היבשת הנפלאה. מאיפה הגיעה המילה ספארי, מה הן השמורות המומלצות ביותר לטיול ולמה אפשר לצפות בטיול כזה? לפניכם סקירה קצרה על טיול ספארי בטנזניה.

למה ספארי?

המילה ספארי באה משפת הסווהילי, השפה הרשמית בטנזניה, ופירושה “מסע”. המושג המתייחס לטיולי הספארי המוכרים לנו היום הגיע מאפריקה הקולוניאלית של המאה ה-19 והמאה ה-20, אז נהגו הקולוניאלים שהגיעו מאירופה לצאת למסעות ציד בטבע, מלווים במדריך מקומי, ובעקבותיהם התפתחה תעשייה שלמה של ציוד והלבשה מותאמים למסעות אלו. ברבות הימים הוקמו ביעדים שונים בעולם (ואפילו בישראל) פארקי ספארי, המנסים להוות חלופה מיניאטורית לשמורות הבר האפריקאיות, והמונח טיול ספארי הורחב ומתייחס לעיתים גם לסיורי שטח ברכבים מיועדים ברחבי העולם.

טיול ספארי בטנזניה

טנזניה, השוכנת במזרח יבשת אפריקה, נחשבת לאחד היעדים הטובים והפופולריים ביותר בעולם לטיולי ספארי, ולא בכדי –  טנזניה מתפארת במרחבים פראיים, פארקים לאומיים ואזורי שימור מהיפים בעולם, המתפרשים על פני כ-40 אחוז משטחה ומהווים בית למיליוני בעלי חיים מסוגים שונים, ביניהם בעלי כנף ססגוניים, יונקים, זוחלים, טורפים ועוד.

איפה מתחילים?

בתכנונכם את טיול הספארי שלכם תגלו כי את רוב השמורות המפורסמות ביותר בטנזניה, ביניהן מככבות סרנגטי, מכתש נגורונגורו, אגם מניארה ועוד, תוכלו למצוא באזור הצפוני של טנזניה, שהפך עם השנים למוקד משיכה תיירותי פופולרי במיוחד, והשאיר את שמורות הטבע הבתוליות של דרום טנזניה, ביניהן השמורה הגדולה ביותר במדינה, שמורת רואהה, הרחק מהמוני התיירים ורעש רכבי הספארי. לכל צד בטנזניה יש את הקסם הייחודי שלו, על כן כל שתבחרו סביר שלא תתאכזבו.

כדי להקל עליכם את הבחירה הכנו עבורכם רשימה של שמורות הטבע המרתקות והיפות ביותר בטנזניה – גם בצפון טנזניה וגם בדרום טנזניה. תיהנו!

שמורות הטבע הפופולריות של צפון טנזניה ספארי בטנזניה – שמורות הצפון

טיול ספארי בשמורת הסרנגטי (Serengeti National Park) שמורת הסרנגטי, השוכנת בצפון טנזניה ומתהדרת בתואר אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, מתפרשת על פני 14,500 קמ”ר של סוואנות אינסופיות ונחשבת לאחת השמורות העשירות ביותר בעולם בבעלי חיים ובין החשובות שבשמורות טנזניה. השמורה מהווה בית גידול למיליוני אוכלי עשב, אלפי טורפים ומגוון רחב של בעלי כנף ססגוניים וזוחלים. בביקורכם בשמורה תוכלו לזכות לראות את חמשת הגדולים החיים בה – אריה, נמר, באפלו, קרנף ופיל, כמו גם תנינים, היפופוטמים, צבועים, אנטילופות ועוד. השמורה ידועה בעיקר בזכות התופעה המתרחשת בה מדי שנה, המכונה “הנדידה הגדולה”. במהלך עונה זו כ-2 מיליון גנו, 600 אלף זברות ואנטילופות שונות מתחילים לנוע מטנזניה צפונה אל מישורי שמורת המסאי מארה בקניה, כשבדרכם עליהם לחצות את נהר המארה, בו אורבים להם בשקיקה תנינים רבים המחכים לשעת כושר לצוד את הארוחה הבאה. מי שחזה בנדידה הגדולה ובמראות הדרמטיים של חציית הנהר, לא ישכח חוויה זו במהרה. לחץ כאן למידע נוסף על – שמורת הסרנגטי

טיול ספארי בקלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater) מדענים סוברים כי לפני כ-2.5 מיליון שנה התפרץ הר הגעש נגורונגורו וקרס אל תוך עצמו, מה שיצר בעומק של כ-600 מטרים את מכתש נגורונגורו, השוכן באזור השימור נגורונגורו ומתפאר בתואר “אתר מורשת עולמית” של אונסק”ו. בתחתית הלוע, בגובה של כ-1,800 מטרים מעל פני הים, 260 קמ”ר המורכבים ממישורי עשב נרחבים, יערות, ביצות ואגמים. מגוון עשיר זה של בתי גידול מאפשר את נוכחותם של עשרות אלפי בעלי חיים, ביניהם גנו, זברות, אריות, פילים, ג’ירפות ומגוון בעלי כנף המשוטטים באזור. מכתש נגורונגורו הוא גם אחד משני המקומות היחידים, יחד עם שמורת סרנגטי, בהם ניתן לראות קרנפים שחורים. טיול ספארי במכתש נגורונגורו מזמן למבקרים חוויה פראית יוצאת דופן. לחץ כאן למידע נוסף על – שמורת נגורונגורו

טיול ספארי בשמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הפארק הלאומי טרנגירי, השוכן דרום מזרחית לשמורת מניארה, קרוי על שם נהר הטרנגירי הזורם בו, המספק מקור מים מרכזי למקומיים ולמגוון עשיר של בעלי חיים, ביניהם אוכלוסיית הפילים האפריקאית מבין הגדולות ביותר בעולם, זברות, קודו, ראמים וג’ירפות, החיים לצד הטורפים הגדולים – נמרים, אריות, צ’יטות וקרקל. השמורה ידועה גם בזכות תופעה יוצאת דופן המתרחשת בשטחה – אריות המטפסים על ענפי העצים ורובצים שם להנאתם. בנוסף לשלל בעלי החיים, בטיולכם בשמורה תוכלו להתרשם גם מעצי הבאובב, אשר רוחב גזעם עולה על 10 מטרים עוזר להם לאגור עד כאלף ליטר מים, המשמשים מאגר מים זמין עבור הפילים בעת בצורת. לחץ כאן למידע נוסף על שמורת טרנגירי

טיול ספארי בשמורת מהלה (Mahale Mountains National Park) הפארק הלאומי הרי מהלה, השוכן במערב טנזניה לגדות השפה המזרחית של אגם טנגניקה, (Tanganyika Lake), מתפרש על פני שטח של כ-1650 קמ”ר ונקרא על שם רכס הרי המהלה, המצוי בתחומו. מהלה ידוע בעיקר בזכות היותו אחד משני אזורי המחיה של אוכלוסיית השימפנזים בטנזניה, המונה כ-1000 פרטים ומספר מינים של קופי קולובוס. בטיולכם בשמורה תוכלו לחזות בחלק מימת טנגניקה, הנחשבת לימה הגדולה ביותר בעולם, להלך בין יערות הגשם והסוואנות האפריקאיות ולהגיע מרחק נגיעה מבעלי החיים הרבים השוכנים בשמורה. מהלה היא אחת משמורות הטבע היחידות ביבשת בהן ניתן לערוך סיור רגלי בלבד. אין כבישים או תשתיות אחרות בתחומי השמורה, והדרך היחידה להיכנס או לצאת ממנה היא בשייט על האגם, חוויה בפני עצמה. לחץ כאן למידע נוסף על – שמורת מהלה

טיול ספארי בשמורת ימת מניארה (Lake Manyara National Park) שמורת ימת מניירה, השוכנת ב-Great Rift Valley ומתפרשת על פני 329 קמ”ר, אומנם לא נחשבת כאחת השמורות הגדולות ביותר באזור, אך ללא ספק היא בין הקסומות שבהן. השמורה כוללת את ימת מניירה וכן יער גשם צפוף המהווים בית ל-400 מיני ציפורים, אוכלי עשב גדולים וביניהם פילים, ג’ירפות וקופים וכמובן טורפים: אריה, נמר וברדלס. בעונה הרטובה, החלה בין חודשים מרץ ליוני, הימה נצבעת בגווני ורוד מהממים ביופיים בשל הגעתם של אלפי ציפורי הפלמינגו המגיעים לשכשך במימיה. למידע נוסף על שמורת ימת מניארה לחצו כאן

שמורות הטבע הפראיות של דרום טנזניה ספארי בטנזניה – שמורות הדרום

שמורת הטבע סלוס (Selous Game Reserve) שמורת סלוס, המוכרת כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו ונחשבת לשמורה הגדולה ביותר בעולם, מתפרשת על פני שטח של כ-55,000 קמ”ר וטומנת בחובה נהרות, ביצות וסוואנות פראיות בהן מתרועעים באין מפריע אלפי בעלי חיים, עופות וזוחלים, הרחק מרעש רכבי הספארי והקלקת המצלמות. בשל מיקומה הרחק מיעדים תיירותיים נוספים, מטיילים מרחבי העולם טרם גילו את הפנינה שהיא שמורת סלוס. ייחודה של השמורה היא באפשרות לצאת לטיולי ספארי רגליים בה בליווי מדריך, או לצאת לשייט בנהרות בין ההיפופוטמים. למידע נוסף על שמורת סלוס לחצו כאן

הפארק הלאומי מיקומי (Mikumi National Park) צפונית לשמורת הטבע סלו נוכל למצוא את הפארק הלאומי מיקומי, המתפרש על פני שטח של כ-3,200 קמ”ר ונחשב לפארק הלאומי הרביעי בגודלו במדינה. מיקומי, המנוקד בעצי שיטה, באובב וטמרינד מרשימים, מהווה בית למגוון עשיר של בעלי חיים, ביניהם ג’ירפות, פילים, זברות, באפלו, מגוון גדול של אנטילופות וקופי בבון. בשמורה ניתן לחזות באריות הרובצים על עצים – תופעה נדירה שנצפתה רק בשמורת ימת מניירה ובטרנגירי שבצפון טנזניה.

שמורת אודזונגאווה (Udzungwa Mountain National Park) שמורת אודזונגאווה היא שמורה הררית ייחודית, המשתרעת על פני טווח גבהים שנע בין 250 מטרים ל-2,570 מטרים מעלי פני הים. השמורה כוללת בתוכה סוואנות ויער גשם הררי, בו גדלים למעלה מ-2,500 מיני צמחים. מגוון צמחיה עשיר זה מהווה בית ליותר מ-400 מיני עופות ושישה מיני פרימטים, אשר חמישה מהם נחשבים בעלי חיים אנדמיים, כלומר ניתן למצוא אותם רק בשמורה זו.

הפארק הלאומי רואהה (Ruaha National Park) הפארק הלאומי רואהה, שבמרכז טנזניה, מתפרש על פני שטח עצום של 22,500 קמ”ר ונחשב לפארק הלאומי הגדול ביותר באפריקה. הודות למיקומו המרוחק של הפארק מהמקומות המיושבים והמתויירים, הפארק הלאומי רואהה הצליח לשמר את סביבותיו פראיות ואטרקטיביות יותר עבור מינים רבים של בעלי חיים, ביניהם אלפי פילים, למעלה מ- 500 זנים שונים של עופות, וכן יונקים נדירים, כדוגמת הזאב הטלוא, אנטילופת סייבל ואנטילופת רואן. הנוף הפראי המורכב מגבעות, מישורים משובצים צמחיה אנדמית, דקלים ועצי באובב מרשימים רק מוסיף לקסמו של הפארק הזה, ששווה לסטות עבורו מהמסלול. למידע נוסף על – שמורת רואהה

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

ספארי בטנזניה
4.9 (98.79%) 33 vote[s]