03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

ביקור בשבטים בטנזניה

בנוסף לנופים פראיים ובעלי חיים המשוטטים חופשי בסוואנות, טנזניה מזמנת למטיילים בה הצצה לעולם הולך ונעלם של תרבויות מסקרנות ואורחות חיים קדומים.
חגית גל, לקוחה שהפכה לחברה, פגשה את בני שבט ההדזבה, הבושמנים של טנזניה, ופתחה עבורנו צוהר לעולם שונה ומרתק.
קריאה מהנה!

 

בני שבט ההדזבה, הבושמנים של טנזניה הם אחת הדוגמאות האחרונות לחברת ציידים לקטים, אשר מתעקשים גם כיום להרחיק מחייהם השפעות זרות של בני העולם המודרני עד כמה שניתן ולא להיכנע לקידמה.

IMG_5835

כבר כשנכנסים אל הכפר מרגישים כאילו עשינו קפיצה בזמן אל תקופות קדומות טרום ציביליזציה והדבר אינו מקרי. הם חיים בלב היער בבקתות פשוטות עשויות בוץ וזרדים ללא חיבור לתשתיות מים או חשמל. כמובן שעל טלוויזיה או אינטרנט אין מה לדבר…

c224077e-c969-446d-a60e-6c33944e8404

זוהי קהילה שבטית שבה כולם דואגים לכולם מעצם העובדה שחייהם תלויים זה בזה וכל אחד מחברי הקהילה תורם את חלקו: הגברים יוצאים לצייד, הנשים מכינות את המזון ומטפלות בילדים, ואילו זקני השבט הקשישים תורמים מתבונתם רבת השנים.

IMG_4816

בכל בוקר יוצאים הגברים לצוד את ארוחת היום לשבט כולו. טרם יציאתם הם מתאספים יחד מסביב למדורה, מחזקים את הקשתות, משחיזים את החיצים ועוטים על גופם פרוות של קופי בבון לצורך הסוואה. הם נכנסים לעומק היער ומתחילים בחיפוש אחר מזון, בתקווה שגם יצליחו לצוד.

IMG_5376

לא תמיד ישנה הזדמנות לציד ולכן הם תרים אחר מזונות נוספים: הם דולים חלת דבש חבויה בעץ ומוציאים מן הקרקע את “פרי האדמה” שנראה כמו בטטה אבל יש לו טעם של מלפפון!
IMG_5242 (1)

בדרכם חזרה הם גם ממלאים את מכלי המים שלהם מתוך עץ באואב ושבים אל הכפר עם שלל של מספר קילוגרמים של פירות וליטרים של מים. בחיינו מודרניים אנו רגילים לשפע של מזון והזמינות שלו מובנת מאליה אבל כאשר רואים את הנשים והילדים שמחכים בציפייה לגברים השבים מהצייד ואת השמחה על פניהם כאשר מחלקים את המזון והשתייה, אי אפשר שלא להתרגש מכך ולהעריך יותר את הנוחות של חיינו.

IMG_5310-2

כתבה וצילמה: חגית גל 

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

ביקור בשבטים בטנזניה
5 (100%) 11 vote[s]