03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

חיות בספארי – אוכלי עשב ופרמיטים

גולת הכותרת בטיול ספארי היא ללא ספק המפגש עם החיות הרבות השוכנות בשמורות ובאתרי השימור הרבים. כדי שתדעו על מה אתם מסתכלים, הכנו עבורכם סקירה קצרה על בעלי החיים הפראיים שקוראים לטנזניה “בית” – הכירו את אוכלי העשב והפרמיטים.

אוכלי עשב בולטים

היפופוטם (קיבוקו, Hippopotamus)
ההיפופוטם, הידוע גם בעברית כ”בהמות” ו”סוס יאור”, הוא יונק ימי למחצה הנפוץ בעיקר באזור האגמים והנהרות באפריקה. וודאי תתפלאו לשמוע שלמרות מראהו המגושם ומשקלו הכבד (משקלו של הזכר מוערך בין 1,500-1,800 ק”ג), ההיפופוטם מסוגל לנצח בתחרות ריצה אפילו אצנים אולימפיים, זאת בזכות יכולתו להגיע למהירות של 40 קמ”ש.

קרנף צר-שפה  (קיפארו, Rhinoceros)
ידוע גם כקרנף שחור, למרות שצבעו הוא בכלל אפרפר. הכינוי קרנף שחור ניתן לו כדי להבחין בינו לבין קרנף רחב שפה, אשר קיבל את הכינוי קרנף לבן בשל תרגום שגוי של המילה באפריקאנס – Weit – שפירושה “רחב”. לקרנף צר-שפה שתי קרניים המעטרות את חוטמו ועשויות קרטין, ומבנה גוף גדול מאוד (משקלו של הזכר נע בין 800-1,400 קילוגרמים). כיום קיימים אלפים בודדים ממין זה והוא מצוי בסכנת הכחדה.

פיל אפריקני (טמבו, African Elephant)
מתנשא לגובה הנע בין 3.5-4.5 מטרים, משקלו נע בין 4-7 טון, ונחשב לבעל החיים היבשתי הגדול ביותר בעולם. חיה זו נעה בעדרים המונים כמה עשרות פרטים ממין נקבה, כאשר הזכרים נעים בעדרים נפרדים או כיחידים. חיה זו נחשבת לאינטליגנטית במיוחד – מוחו של הפיל שוקל למעלה מ-5 ק”ג וקליפתו מזכירה את זו של מוח האדם.

תאו אפריקני (נבוגו, Buffalo)
תאו אפריקני, הידוע גם בשמו הלועזי באפלו, הוא בקר מתת משפחת הפרתיים, אשר בניגוד לחבריו מאותה משפחה, אינו ניתן לביות בשל מזגו הפראי ומסוכנותו לבני האדם. מראהו החיצוני של התאו האפריקני מתאפיין בפרווה בגווני אפור-שחור, מבנה גוף גדול וקרניים בעלות מראה מעוקל וייחודי. ניתן לחזות בבעל חיים זה באפריקה הדרומית ומזרח אפריקה, לרוב במשקעי הסוואנות.

ג’ירף רוטשילד (טוויגה, Rothchild’s Giraffe)
ג’ירף רוטשילד הוא תת מין של הג’ירף, ונחשב לאחד המינים הנדירים בקרב הג’ירפות, עם כ-1,671 פרטים החיים בתנאי מחייה טבעיים, נכון לשנת 2016. ג’ירף זה, הקרוי על-שמו של מייסד מוזיאון הטבע טרינג ובן לשושלת רוטשילד – ליונל וולטר רוטשילד – מתהדר בפרווה המזכירה את זו של ג’ירף המסאי, עם כמה הבדלים ברורים בין שני המינים – ג’ירף רוטשילד בעל גוונים חיוורים יותר, החברבורות בצבעי חום-כתמתםעל גופו פחות משוננות בצורתן, ורגליו לבנות בקצה.

ג’ירף מרושת (טוויגה, Reticulated Giraffe)
הג’ירף המרושת, הידוע גם בכינוי הג’ירף הסומאלי, הוא תת מין של הג’ירף המצוי בעיקר בסומליה, דרום אתיופיה, צפון קניה וטנזניה, והוא מונה כיום כ-8,500 פרטים החיים בתנאי מחייה טבעיים. בעל חיים זה, אשר נחשב ליונק הגבוה ביותר בעולם, תואר וזכה לשמו על-ידי הזואולוג הבריטי וויליאם אדוארד דה ווינטון בשנת 1899, והוא יכול להתרבות עם מיני ג’ירפות אחרים אם ייאלץ לעשות זאת בתנאי שבי או במידה ונתקל בהם בטבע. פרוותו מעוטרת כתמים גדולים בצבעי חום-אדמדם התחומים בקווים עדינים בצבע לבן.

ג’ירף מסאי (Maasai Giraffe)
ג’ירף מסאי, הידוע גם בכינוי ג’ירף קילימנג’רו, הוא תת המין הגדול ביותר ממשפחת הג’ירפות, ומוצאו ממזרח אפריקה. ניתן לזהות בקלות את ג’ירף המסאי, אותו ניתן לראות בטנזניה ובמרכז ודרום קניה, בזכות הכתמים המשוננים הייחודיים שלו, הנראים ככוכבים ומכסים את פרוותו עד הפרסות.

פרמיטים

בבון (נייאני, Baboon)
הבבון משתייך למשפחת הקופים בעלי הזנב ומוצאו ביבשת אפריקה ובחצי האי ערב. חזותו של הבבון מאופיינת באף מאורך, עיניים קרובות זו לזו, אגודלים ארוכים המאפשרים להם לאגור את המזון וליהנות ממנו לאחר מכן, ופרווה בגוונים הנעים בין צהוב-ירוק זיתועד לגווני אדום-שחור. הבבון הוא אוכל כל, ותועדו אף מקרים בהם הבבונים טרפו עזים וכבשים מבויתים.

קולובוס שחור-לבן (מבגה, Black&White Colobus)
קולובוס שחור-לבן, או קולובי אם תרצו, משתייך גם הוא למשפחת הקופים בעלי הזנב ונקרא על-שם פירוש המילה היוונית קולובוס – קטום – כיווון שמין זה חסר בהונות. את הקופים הללו, הניזונים מענפים, פירות, פרחים ועלים, ניתן לזהות לפי פרוותם בצבעי שחור-לבן, פניהם האפורים התחומים מסגרת לבנה, וזנבם הארוך והשחור המקושט בצבע לבן בסופו. כדי לראותם תאלצו להרים את הראש ולחפש היטב בין הענפים הגבוהים, שם לרוב הם נמצאים.

קוף ירוק (טמבילי, Vervet)
קוף ירוק משתייך לתת-משפחת גנוניים ממשפחת הקופים בעלי הזנב, ונקרא על-שם ישבנו של הזכר, המאופיין בגווני ירוק-טורקיז בוהקים. חזותו של קוף זה מאופיינת בפנים בצבע שחור, פרווה אפרפרה ואורך הנע בין 40 סנטימטרים אצל הנקבות ועד ל-50 סנטימטרים אצל הזכרים. קופים אלו משמשים כמודל פרימטי לא אנושי למחקר על התנהגויות גנטיות וחברתיות של בני האדם, ואף אובחנו כבעלי מאפיינים אנושיים כגון יתר לחץ דם, חרדה, וצריכת אלכוהול לשימוש חברתי או עקב התמכרות. הקוף הירוק חי בקבוצות המונות בין 10-70 פרטים, כאשר הזכרים עוזבים את קבוצתם בהגיעם לבגרות מינית.

רוצים לראות בלייב ומקרוב את אוכלי העשב והפרמיטים של טנזניה? לחצו כאן לטיול פרטי בטנזניה | טיול מאורגן בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

חיות בספארי – אוכלי עשב ופרמיטים
5 (100%) 2 vote[s]