03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

פסח בטנזניה - טיסות ישירות

טיולים פרטיים ומאורגנים לטנזניה בפסח 2019 
מספר המקומות מוגבל - ההרשמה בעיצומה 

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים - מקומות אחרונים לטיסות הישירות בחופשת פסח

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

חיות בספארי – פרסתנים

גולת הכותרת בטיול ספארי היא ללא ספק המפגש עם החיות הרבות השוכנות בשמורות ובאתרי השימור הרבים. כדי שתדעו על מה אתם מסתכלים, הכנו עבורכם סקירה קצרה על בעלי החיים הפראיים שקוראים לטנזניה “בית” – הכירו את הפרסתנים.

גנו (ניומבו, Wildbeest/Ganu)
גנו, אשר קיבל את שמו בזכות הקולות אותם הוא מפיק ונשמעים כמילה “גנו”, הוא אחד מבעלי החיים הנפוצים ביותר באפריקה, ותוחלת חייו היא למעלה מ-20 שנים. מזונםהעיקרי של הגנו הוא העשב, אשר בעקבותיו הם יוצאים פעמיים בשנה למסע אשר קיבל את הכינוי “הנדידה הגדולה בעולם”, במהלכו למעלה ממיליון פרטים נודדים בין אזור השימור נגורונגורו ושמורת הסרנגטי שבטנזניה לשמורת מסאי מארה שבקניה.

זברה (פונדה מיליה, Zebra)
נפוצה בעיקר בסוואנות של אפריקה, שם היא רועה בעדרים בני עשרות פרטים הנשלטים לרוב על-ידי זכר דומיננטי. אם תשימו לב טוב-טוב תוכלו להבחין כי אין זברה אחת דומה לשנייה, והפספוס המיוחד הוא מעין טביעת אצבע שאף עוזרת לסייח הזברה לזהות את אימו בקלות בין שלל הזברות.

אימפלה (סוואיה פאלה, Impala)
אימפלה היא אנטילופה אפריקאית המאופיינת בצבעי חום-אדמדם ברוב חלקי גופה, כאשר קו שחור משורטט על גבה התחתון ובחלק האחורי של הירכיים, ואזור העיניים, האוזניים, הלחיים והבטן בצבע לבן. הזכרים מתפארים בקרניים ארוכות המגיעות לעיתים לאורך של 90 סנטימטרים.

אנטילופת סבך (Cameroon Bushbuck)
אנטילופת הסבך משתייכת לתת משפחת הצבאיים, מרביתם קטנים יחסית לקרובי משפחתם והם חיים בקבוצות קטנות או כיחידיים באזורים ההרריים, היערות הטרופיים והסוואנות הנרחבות באפריקה. אנטילופת הסבך מתהדרת בפרווה חומה, כאשר נקודות ופסים לבנים מעטרים אותה. ניתן לצפות בבעל חיים זה בכל שעות היממה, חוץ מאשר באזורים המיושבים יותר, שם האנטילופה הזו פעילה רק בשעות הלילה.

דיק-דיק (Dik-Dik)
אנטילופה קטנה במיוחד היא זו בעלת השם החמוד דיק-דיק, אשר בבגרותה מגיעה לגובה הנע בין 30-40 סנטימטרים בלבד, אורך הנע בין 50-70 סנטימטרים ומשקל זעום הנע בין 3-5 קילוגרמים. הזכרים מתהדרים בקרניים קטנות והם מעט גדולים יותר מהנקבות. אם לפתע תשמעו את הדיק-דיק מפיק צליל שריקה, דעו כי כנראה משהו הבהיל את החיה הקטנה.

בובאל קוקה (Coke’s Hartebeest)
בובאל קוקה היא אנטילופה המשתייכת לאחד מששת תת המינים של הבובאל האיילי ממשפחת הפריים. הבובאל קוקה מזכירה במראה קצת את הגנו וניתן למצוא אותה במישורי העשב והאזורים המיוערים בטנזניה ובקניה, לרוב בעדרים גדולים המונים בין 20-300 פרטים. ניתן לזהות את הבובאל קוקה לפי פניהם המאורכות, קרניים גדולות המתעקלות בצורות שונות – צורת סוגריים, צורת U וצורת ירח, והגב הנטוי כלפי מטה.

קודו בכיר (טנדלה מקובווה, Greater Kudu)
הקודו הבכיר נחשב לאחד האנטילופות הגדולות ביותר שקיימות. הקודו הבכיר הוא אחד משני זנים העונים לשם קודו, כאשר השני הוא הקודו הזוטר. גופו של הקודו צר ורגליו ארוכות, צבע פרוותם נע בין חום אפרפר לחום אדמדם ומעוטר לרוחבו ב-4 עד 12 פסים לבנים, לזכרים יש זקנקן וקרניים מרשימות המתפתלות כלפי מעלה. ניתן לצפות בקודו במזרח ודרום יבשת אפריקה.

ראם (צ’ורואה, Oryx)
הראם הוא אנטילופה גדולה המשתייך לתת משפחת הראמים, ומינים שונים שלו ניתן לראות באפריקה ובחצי האי ערב (ואפילו בישראל). לראם ולעם היהודי קשר מיוחד, שכן הוא מצוין בתנ”ך כ-8 פעמים ואף משמש כסמלו של שבט אפרים. משקלו של הראם נע בין 70-300 קילוגרמים, הוא חי בעדרים גדולים המונים מאות פרטים ומתפארים ביכולת לשרוד תקופות ארוכות ללא מים.

טופי (Topi)
טופי הוא אנטילופה גדולה המשתייכת לתת משפחת הבובאלים, ומזכירה במראה את הבובאל קוקה, קרוב משפחתה. את הטופי ניתן למצוא בעדרים גדולים בסוואנות הנרחבות של מזרח אפריקה, והוא נחשב לאחת האנטילופות המהירות ביותר ביבשת, עם יכולת לרוץ במהירות של עד 80 קמ”ש, דבר לא פשוט לאנטילופה הגדולה, אשר משקלה נע בין 70-160 קילוגרמים.

קאנה מצויה (פופו, Eland)
הקאנה המצויה, המכונה גם אילנד, הוא האנטילופה השנייה בגודלה בעולם – משקלו של זכר בוגר יכול להגיע עד לכדי 800 קילוגרמים. האילנד, המשתייך לתת משפחת הפריים, חי בעדרים המונים כ-400 פרטים, ניזון מעשב ומעלים, ומתקשר עם חבריו בשעת סכנה באמצעות נביחות ותנועות. לנקבת האילנד חלב עשיר, לכן במקומות רבים תוכלו למצוא את החיה הענקית בגרסה המבוייתת שלה.

קובוס המים (קורו, Waterbuck)
קובוס המים, הידוע גם בשמו הלועזי וואטרבאק, הוא אנטילופה השוכנת לרוב בקרבת מקורות מים כגון ביצות ונהרות, שם קובוס המים נוהג להסתתר בשעות מצוקה. הזכרים מתהדרים בקרניים ארוכות המעוטרות טבעות, הנקבות קטנות יותר בגודלן וללא קרניים. צפייה במלחמות הזכרים בעונת הרבייה עת הם תוקפים עם קרניהם היא חוויה מסעירה.

צבי ג’ירפי (סוואלה טיגה, Gernuk)
הצבי הג’ירפי, הידוע גם כגרנוק – בעל צוואר ג’ירפי בסומלית, משתייך לתת משפחת הצבאיים ונחשב ליחיד במינו – הוא מתהדר בצוואר ארוך במיוחד, והוא גם האנטילופה היחידה הניזונה מצמרות עצים וראשי השיחים, בניגוד לחבריה הצבאים והאנטילופות האחרות, אשר ניזונים אך ורק מהעשב המצוי על הקרקע. לצבי הג’ירפי ראש קטן, עיניים ואוזניים גדולות. הזכרים מתהדרים בקרניים באורך הנע בין 25-44 סנטימטרים וצוואר שרירי, רגליים דקות וזנב קצר.

צבי תומסון (סוואלה טומי, Thomson’s Gazelle)
אחד המינים המוכרים ביותר בתת משפחת הצבאיים והנפוץ ביותר במזרח אפריקה. תוכלו לזהותו לפי הפסים השחורים המעטרים את צדי גופו, בטנו ואחוריו הלבנים, וצבעו החום בגבו וצווארו. האיום התמידי על צבי התומסון הוא מהצ’יטה, שכן רק היא יכולה לנסות ולהתחרות במהירותו, הנעה בין 70-90 קמ”ש.

צבי גראנט (סוואלה גרנטי, Grant’s Gazelle)
אנטילופת-צבי המשתייך לצבאי דקי הצוואר. מראהו החיצוני מתאפיין בגודל בינוני, קרניים מרשימות באורך הנע בין 45-81 סנטימטרים, פרווה בגווני חום-כתמתם עם בטן ואחוריים לבנים וזנב המעוטר בצבע שחור בסופו. תוכלו לראותו בעיקר במישורי עשב פתוחים, כך הוא יכול לזהות מרחוק כשסכנה מתקרבת, בעיקר בדמותם של הצ’יטה והזאב הטלוא, טורפיו העיקריים.

רוצים לראות את הפרסתנים בלייב ומקרוב? לחצו כאן לטיול פרטי בטנזניה | טיול מאורגן בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

''אזור זה בעולם, טיול מסוג כזה (ספארי) ממש לא בשבילי'', זה מה שאמרתי וחשבתי בעבר. החלטתי להגשים חלום לציקה, שאוהב להיות צמוד לטלוויזיה ל- national geographic . מסתבר, שחלום זה היה משותף לשנינו, בלי שאדע מראש. זאת הבנתי, תוך כדי הטיול עצמו. הטיול החל בתכנון המשותף אתך, בבחירת המסלול, בבחירת הלודג'ים, בהיסוסים ובשאלות האין סופיות שלנו, שנענו תמיד בחיוך, סבלנות ובעיקר עם המון ידע על מה שעומד להיות. בהגיענו לארושה בטנזניה פגשנו את ג'קוב, מדריך חייכן, מקצועי, ידען והבנו שכל ההבטחות מתממשות. כל יום בטיול היה יפה יותר מקודמו, כל יום צפן חוויות מרגשות עם המון הפתעות. אם חשבנו, שנראה המון צהוב הופתענו בירוק עם גוונים משגעים, אם חשבנו שאין מים באזור זה ויבש ראינו הרבה מקורות מים במקומות מיוחדים, צפינו בצייד של לביאות (מסכנה הזברה) ועוד. לאורך הטיול הרגשנו את ידך המכוונת, את תשומת הלב לכל הפרטים אם גדולים ואם קטנים, שהיו חשובים עבורנו. הרגשנו ביטחון, נוחיות וכל מה שאפשר לבקש בטיול מיוחד מסוג זה. תודה מעומק הלב על שרות מקצועי, סבלני עם הכנה מדויקת, שכללה המון פרטים חשובים. תודה על בחירת ג'קוב. תודה על טיול אחר שלא דומה לטיולים שעשינו בעבר, מיוחד, מושלם. מחכים לטיול הבא שלנו בעזרתך. חיבוק ענק , אורית וציקה דלל
אורית דלל
ההורים שלי לקחו אותי ואת אישתי ואת הילדים לטיול פרטי בטנזניה וזנזיבר וזה היה טיול שאנחנו לא נשכח. זה פשוט מדהים לראות את החיות כל כך קרוב ולראות אותן מחפשות אוכל ורודפות, וממש עוסקות בהישרדות. מי שלא ראה את זה לא יכול לתפוס עד כמה שזו חוויה חזקה. אנחנו רוצים להודות לצוות של טנזניה טריפ שהתאימו בשבילנו טיול מדהים, ממש לפי מה שרצינו ומה שמעניין אותנו, וכך יכולנו להנות מכל כך הרבה חוויות ואטרקציות, וכל דבר היה ממש "בול" לטעם שלנו. תודה רבה שהצלחתם לקלוע לרצונות של שלושה דורות של אנשים. אתם מקצוענים אמיתיים!
משפחת פרץ
מודיעין
נסענו שני זוגות לספארי של שבוע בטנזניה. האירוע היה מרתק וענה הרבה מעבר לציפיות שלנו. השרות שקיבלנו מהחברה בכלל ומטל בפרט היה מעולה, עם כול הרצון, ויחס אישי מעולה. ממליץ לכול אחד שמתלבט לגבי הטיול, לקום ולנסוע - לא תתחרטו. וטנזניה טריפ היא בחירה טובה. דני רונת.
דני רונת
תל אביב

חיות בספארי – פרסתנים
5 (100%) 2 votes