03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

חמישה דברים שלא ידעתם על טנזניה

טנזניה מצטיירת בראשינו כאזור נידח, בעל נוף פראי ותרבות שבטית עשירה. עם השנים טנזניה הצליחה לגרוף מספר תארים הנוגעים לממצאים ארכיאולוגיים משמעותיים שנמצאו בתחומה, לסוגי עצים בעלי ערך אקולוגי אך גם כספי, ריכוז עצום של בעלי חיים ממינים שונים ועוד מספר עובדות מרתקות שלא ידעתם עד היום על טנזניה. שנתחיל?

טנזניה - שאלות נפוצות למטיילים בטנזניה

ההמנון הלאומי – מלא השראה ומשותף עם מדינות נוספות
מדינות רבות חולקות גבול משותף עם מדינות אחרות, ושותפות מבחינת כלכלית (כמו גוש היורו למשל), מבחינת משאבי טבע (נהרות משותפים, או מחצבים) אך האם שמעתם פעם על מדינה החולקת את המנונה הלאומי עם מדינות אחרות? כזו היא טנזניה. ההמנון שלה משותף לה, לדרום אמריקה ולזימבבואה. ההמנון נקרא ” Mungu ibariki Afrika” שמשמעו – “אלוהים ברך את אפריקה”. ההמנון הוא קצר ביותר, ומילותיו מלאות ההשראה כתובות בשפה הסוואהילית. נקנח בכמה ציטוטים מתורגמים ממילותיו “ברך את המנהיגים… תן חירות לנשים, לגברים ולילדים… חכמה, אחדות ושלום, אלה המגנים שלנו”.

 

הגולגולת העתיקה בעולם התגלתה באולדובאי שבטנזניה
כבר בתחילת המאה העשרים חוקר גרמני, שהגיע למפות מינים שונים של רמשים, נפל, תרתי משמע, על מאובנים של בעלי חיים באזור “עמק אולדובאי”, מאובנים שהובילו מאוחר יותר לאיתורם של הממצאים העתיקים ביותר של גולגולות כמעט שלמות של מיני האדם הראשון. מוזיאון שהוקם באזור מתעד את שלהי הבריאה, ומעניק לנו אפשרות להציץ עשרות אלפי שנים אחורה לראשית הציביליזציה האנושית, כפי שאנו מכירים אותה כיום.

העץ היקר ביותר בעולם נמצא בטנזניה
נכון, טנזניה משופעת בעצים, כמו מרבית המדינות באפריקה, אך מה מייחד את העצים היקרים ביותר במקום? העץ המשמש לבניה של רהיטים ויצירות אמנות, כמו גם כלי נגינה יוקרתיים, הידוע כ”Mpingo”, הנמכר במחיר של כמאה אלף שקלים למטר מרובע. בעוד מבחינה חיצונית קליפתו של העץ חומה, ליבתו הפנימית היא כהה וכמעט שחורה. העץ הצפוף נחשב לאחד מהיקרים יותר בעולם בזכות מרקם חזק ויציב, כמו גם העובדה כי הוא נדיר בעולם. אם בעבר היה ניתן למצוא אותו גם באתיופיה ובקניה, כיום כמעט נכחד – והמדינה היחידה בה ניתן למצוא אותו היא… טנזניה.

בטנזניה תמצאו את הריכוז הגבוה ביותר של בעלי חיים לק”מ רבוע
מפתיע אולי לשמוע על כך, אבל עם ארבעה מיליון בעלי חיים שונים טנזניה מתהדרת בתואר של המדינה ה”עמוסה” ביותר בבעלי חיים שאינם חיים בתנאי שבי לכל ק”מ רבוע. אנו מציינים זאת לשבח, כי חשוב לזכור שיש מדינות רבות הכוללות שטחים פתוחים של סוואנה פעילה, או מתחמי ג’ונגלים עמוסים לעייפה. אך עם זאת, טנזניה מצליחה לשמור על התואר בזכות העובדה כי 30% משטחה מורכב מפארקים לאומיים ושמורות. השטחים מחולקים ל-12 פארקים ראשיים, 13 שמורות טבע, ועוד 38 אזורים מוגנים רחבי ידיים.

 

ונחשו מי נולד שם
ונקנח בעובדה מרתקת במיוחד. בשנת 1946 נולד בטנזניה ילד חמוד להורים ממוצא פרסי, הילד זכה לשם פארוק בולסרה. פארוק חלק את זמנו בין הודו לזנזיבר עד שהוריו החליטו שהם עוברים לאנגליה. בשנות השבעים בחר פארוק לשנות את שמו לפרדי, ולאחר שהוסיף את שם המשפחה מרקיורי – הקים ביחד עם שלושה חברים נוספים את להקת “קוווין” האגדית.

נכון, תאמינו או לא, אך מהגולגלות הראשונות שהתגלו של האדם הקדמון ועד לפרדי מרקיורי – טנזניה היא מקום מפתיע ומרתק מאין כמוהו.

אם הפוסט עשה לכם חשק להכיר את טנזניה מקרוב ולגלות עוד עובדות משעשעות, קליק קטן, ואתם בדרך לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

חמישה דברים שלא ידעתם על טנזניה
5 (100%) 7 vote[s]