03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

עונת ההמלטות בטנזניה

באם מזדמן לכם לטייל בטנזניה במהלך חודשים ינואר-מרץ, אל תפסחו על טיול ספארי בשמורת הסרנגטי, שם תוכלו לראות מקרוב את המחזה הנפלא והמרגש ביותר המתרחש בשמורה בעונה זו – עונת ההמלטות המפורסמת, המושכת לשמורה עשרות אלפי מטיילים מדי שנה, ומהווה את אחד משיאי התיירות לטנזניה. במהלך עונה זו מתרחשות מדי יום כ-6,000 המלטות ברחבי הסרנגטי, ובסך הכל כ-200 אלף פרטים חדשים מגיחים לאוויר העולם בחודשים אלו. מכיוון שהגנו הוא החיה העיקרית בשמורת הסרנגטי, ואוכלוסייתו מונה כ-2 מיליון פרטים, הרי שרובן המכריע של ההמלטות בשמורה הן המלטות של גורי גנו.
עונה זו מזמנת למטייל בשמורה הצצה על גור הגנו המפלס את דרכו החוצה מרחם אמו, ותוך דקות אחדות מתחיל בניסיונות ראשונים לעמוד על רגליו. חוקי הטבע הנוקשים כופים על הגנו להתחיל לנוע כבר בשעה הראשונה לחייו, כאשר רק החזק שורד ומי שלא יעמוד בדרישה (תרתי משמע), יישאר מאחור לחסדיהם של הטורפים הרעבים.

 

עונת ההמלטות מתחילה לאחר סיומה של העונה הרטובה הקצרה בטנזניה, שנמשכת מאמצע אוקטובר ועד לסוף נובמבר. לאחר הגשמים, העשב הירוק מצוי בשפע בסרנגטי, והוא שמספק לנקבות הגנו ההרות את התנאים הדרושים להן לצורך המלטת הגורים וייצור כמויות מספיקות של חלב להנקה. עונת ההמלטות מתחילה בפברואר ונמשכת בין חודש לשלושה חודשים.

המראות הם מרהיבים: כל המלטה אורכת בין 5 ל-7 דקות בלבד. גור הגנו שנולד מפלס את דרכו החוצה מהשיליה, האם מנקה אותו וכבר מקץ דקות אחדות הוא מתחיל בניסיונות ראשונים לעמוד על רגליו. חוקי הסוואנה כופים על הגורים להתחיל לנוע כבר מקץ כחצי שעה מרגע לידתם, שכן גור שאינו מסוגל לנוע, נשאר מאחור וניצוד בידי טורפים. לכן, גורי הגנו מתחילים לנסות לעמוד כבר לאחר דקות ספורות ועומדים יציב על הרגליים כעבור כחצי שעה.

עונת ההמלטות היא עונה מרובת התרחשויות מסיבה נוספת: ההמלטות הרבות גורמות לכך שעדרי הגנו מכפילים את גודלם ומושכים לקרבתם מספר גדול של טורפים: אריות, נמרים, ברדלסים, תנים, וצבועים מנומרים. החיות הטורפות מחכות לשעת כושר, בה יוכלו לנצל את חולשתם של גורים צעירים המשתרכים מאחור, ויתפסו להם טרף קל.

נקבות הגנו ערוכות לסכנה זו ונוקטות צעדים כדי לספק הגנה מיטבית לגורים. בשונה מנקבות של בעלי חיים אחרים בשמורת הסרנגטי – הפורשות מהעדר בסמוך להמלטה וממליטות את גוריהן במקום מסתור – נקבות הגנו בוחרות להמליט בתוך העדר הצפוף. בנוסף, הנקבות בעדר ממליטות את הגורים בזמנים סמוכים זו לזו. כך שרובן הגדול של ההמלטות מתרחש בתקופת זמן קצרה, האורכת כשלושה שבועות בלבד, במהלך חודש פברואר. ההמלטות הרבות שמתרחשות בתוך העדר, במרחקים קטנים זו מזו ובמרווחי זמן קצרים זו מזו, מפזרות את סכנת הטריפה בין פרטים רבים ומגדילות את סיכוייו של כל גור בודד לשרוד. בנוסף לכך, נקבות הגנו מותאמות היטב לחיים בצל סכנת הטרף, והן מיטיבות לתפקד בשעת סכנה גם תוך כדי ההמלטה. נקבה החשה בסכנה יכולה לעצור את ההמלטה ולעכב את יציאתו של הגור עד אשר האיום יוסר.

ההמלטות מתרחשת לרוב לפנות בוקר, על כן מרבית המטיילים בסרנגטי בעונת ההמלטות מעדיפים לצאת לטיולי ספארי ליליים, זאת על מנת להגדיל את סיכוייהם לחזות בהמלטה של גורי גנו, מחזה מרגש ובלתי נשכח.

מידי שנה בעונת ההמלטות מתקיים טיול מאורגן לטנזניה לצד טיולים פרטיים רבים. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

עונת ההמלטות בטנזניה
5 (100%) 12 vote[s]