03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה

חצי טנזניה חצי זנזיבר

8 ימי טיול לטנזניה – 4 בטנזניה + 4 בזנזיבר. ספארי בשמורות החשובות בטנזניה וחופשה בזנזיבר.

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיול מאורגן לטנזניה וזנזיבר בעונת ההמלטות

טיול מאורגן לטנזניה וזנזיבר בפברואר- עונת ההמלטות | הדרכה בעברית
8 ימים- 7 לילות | 8 ימים  - יציאת הטיול: 14/02/2018

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים - מקומות אחרונים לטיסות הישירות בחופשת פסח

טיול מאורגן בפסח אל השמורות המופלאות בטנזניה

טיול מאורגן בפסח אל השמורות המופלאות בטנזניה
7 ימים | הדרכה בעברית | טיסות ישירות | אפריל 2018
מועד היציאה: 31/03/2018

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

עונת ההמלטות בטנזניה

בדרום שמורת הסרנגטי, בינות למישורי עשב רחבי ידיים, מתרחשת מדי שנה בחודש פברואר דרמה מרגשת במיוחד. מדי יום מתרחשות באזור כ-6,000 המלטות ובין החודשים פברואר-אפריל מתרחשות כ-200,000 המלטות בסך הכל. זוהי עונת ההמלטות המפורסמת של שמורת הסרנגטי, המושכת לשמורה עשרות אלפי מטיילים מדי שנה, ומהווה את אחד משיאי התיירות לטנזניה.

 

מכיוון שהגנו הוא החיה העיקרית בשמורת הסרנגטי, ואוכלוסייתו מונה כ-2 מיליון פרטים, הרי שרובן המכריע של ההמלטות בסרנגטי הן המלטות של גורי גנו.

 

עונת ההמלטות מתחילה לאחר סיומה של העונה הרטובה הקצרה בטנזניה, שנמשכת מאמצע אוקטובר ועד לסוף נובמבר. לאחר הגשמים, העשב הירוק מצוי בשפע בסרנגטי, והוא שמספק לנקבות הגנו ההרות את התנאים הדרושים להן לצורך המלטת הגורים וייצור כמויות מספיקות של חלב להנקה. עונת ההמלטות מתחילה בפברואר ונמשכת בין חודש לשלושה חודשים.

המראות הם מרהיבים: כל המלטה אורכת בין 5 ל-7 דקות בלבד. גור הגנו שנולד מפלס את דרכו החוצה מהשיליה, האם מנקה אותו וכבר מקץ דקות אחדות הוא מתחיל בניסיונות ראשונים לעמוד על רגליו. חוקי הסוואנה כופים על הגורים להתחיל לנוע כבר מקץ כחצי שעה מרגע לידתם, שכן גור שאינו מסוגל לנוע, נשאר מאחור וניצוד בידי טורפים. לכן, גורי הגנו מתחילים לנסות לעמוד כבר לאחר דקות ספורות ועומדים יציב על הרגליים כעבור כחצי שעה.

עונת ההמלטות היא עונה מרובת התרחשויות מסיבה נוספת: ההמלטות הרבות גורמות לכך שעדרי הגנו הגדולים מכפילים את גודלם. העדרים שגדלו מושכים לקירבתם מספר גדול של טורפים: אריות, נמרים, ברדלסים, תנים, צבועים מנומרים, וכו’. החיות הטורפות עורבות לשעת כושר, בה ינצלו את חולשתם של גורים צעירים המשתרכים מאחור, ויתפסו להם טרף קל.

נקבות הגנות ערוכות לסכנה זו ונוקטות צעדים כדי לספק הגנה מיטבית לגורים. בשונה מנקבות של בעלי חיים אחרים בסרנגטי – הפורשות מהעדר בסמוך להמלטה וממליטות את גוריהן במקום מסתור – נקבות הגנו בוחרות להמליט בתוך העדר הצפוף. בנוסף, הנקבות בעדר ממליטות את הגורים בזמנים סמוכים זו לזו. כך שרובן הגדול של ההמלטות מתרחש בתקופת זמן קצרה, האורכת כשלושה שבועות בלבד, בסביבות חודש פברואר. ההמלטות הרבות שמתרחשות בתוך העדר, במרחקים קטנים זו מזו ובמרווחי זמן קצרים זו מזו, מפזרות את סכנת הטריפה בין פרטים רבים ומגדילות את סיכוייו של כל גור בודד להישרד.

בנוסף לכך, נקבות הגנו מותאמות היטב לחיים בצל סכנת הטרף, והן מיטיבות לתפקד גם בעת ההמלטה. נקבה החשה בסכנה יכולה לעצור את ההמלטה ולעכב את יציאתו של הגור. ההמלטה תחודש רק לאחר שהאיום יוסר.

ההמלטות מתרחשת לרוב בשעות הבוקר המוקדמות והרבה מהמטיילים בסרנגטי מעדיפים לכן לצאת לסיורי ספארי ליליים בעונת ההמלטות, כדי להגדיל את הסיכוי לחזות בהמלטה של גורי גנו.

מידי שנה בעונת ההמלטות מתקיים טיול מאורגן לטנזניה לצד טיולים פרטיים רבים. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

תודה רבה למאיר שאירגן לנו ירח דבש מהסרטים!! מהטלפון הראשון ידענו שזה הבנאדם שאנחנו רוצים שיארגן לנו את הטיול.. הרבה מקצועיות אכפתיות ורצון טוב למלא את משאלותינו. הגענו לטנזניה ופגשנו את המדריך המקסים שלנו ג'קוב שהיה גם הוא מקצועי ביותר, מלא בידע מרתק, איש שיחה ובעיקר חבר שדואג שיהיה לנו כל הזמן טוב, שמח ומעניין. טיילנו בשמורות, ישנו בלודג'ים מפנקים ביותר, אכלנו טוב ונהנינו! בנוסף עשינו בוקר תעופה (תרתי משמע) בכדור פורח בשמורת טרנגירי- מומלץ ביותר.. חוויה בלתי נשכחת. משם המשכנו לזנזיבר וכמובן שגם שם היתה לנו חוויה נעימה ומרגשת. כל הטיול זכינו להפתעות ופינוקים שמאיר דאג לנו.. בכל מקום שהגענו ברכו אותנו במזל טוב על הירח דבש ופינקו אותנו בכל טוב. אין ספק שזו היתה בחירה נכונה ונבונה תודה רבה לטנזניה טריפ על טיול מושלם לטנזניה וחוויה מיוחדת במינה, ובפרט למאיר על שירות מעולה מהתחלה ועד הסוף, רמות אכפתיות גבוהות ועל זה שארגן לנו טיול של פעם בחיים!
ליהי לינדר
תל אביב
לטל קופרמן ולחברת My Trip, ברצוננו להודות לכם על הטיול המקסים לטנזניה: לפני ימים אחדים שבנו מטיול משפחתי בן שבוע. היה מדהים ומרתק, מגוון ומאורגן למופת. זכינו לבקר בארץ מפתיעה ומעניינת, להכיר מקרוב תרבויות, שכאילו נלקחו מעולמות אחרים, ולהתרגש בספארי ממפגשים עם בעלי-החיים בביתם הטבעי. כל זאת בליווי צמוד של אדסון - מדריך מקצועי, מצויין ושופע ידע, ברכב ספארי משודרג. הלינה והארוחות בלודג'ים ברמה הגבוהה ביותר היו מפנקות ותרמו גם הן לחווייה המושלמת. נהנינו כולנו וחזרנו עם חווייה לתמיד ועם טעם של עוד. תודה רבה!
משפ' סלונים
''אזור זה בעולם, טיול מסוג כזה (ספארי) ממש לא בשבילי'', זה מה שאמרתי וחשבתי בעבר. החלטתי להגשים חלום לציקה, שאוהב להיות צמוד לטלוויזיה ל- national geographic . מסתבר, שחלום זה היה משותף לשנינו, בלי שאדע מראש. זאת הבנתי, תוך כדי הטיול עצמו. הטיול החל בתכנון המשותף אתך, בבחירת המסלול, בבחירת הלודג'ים, בהיסוסים ובשאלות האין סופיות שלנו, שנענו תמיד בחיוך, סבלנות ובעיקר עם המון ידע על מה שעומד להיות. בהגיענו לארושה בטנזניה פגשנו את ג'קוב, מדריך חייכן, מקצועי, ידען והבנו שכל ההבטחות מתממשות. כל יום בטיול היה יפה יותר מקודמו, כל יום צפן חוויות מרגשות עם המון הפתעות. אם חשבנו, שנראה המון צהוב הופתענו בירוק עם גוונים משגעים, אם חשבנו שאין מים באזור זה ויבש ראינו הרבה מקורות מים במקומות מיוחדים, צפינו בצייד של לביאות (מסכנה הזברה) ועוד. לאורך הטיול הרגשנו את ידך המכוונת, את תשומת הלב לכל הפרטים אם גדולים ואם קטנים, שהיו חשובים עבורנו. הרגשנו ביטחון, נוחיות וכל מה שאפשר לבקש בטיול מיוחד מסוג זה. תודה מעומק הלב על שרות מקצועי, סבלני עם הכנה מדויקת, שכללה המון פרטים חשובים. תודה על בחירת ג'קוב. תודה על טיול אחר שלא דומה לטיולים שעשינו בעבר, מיוחד, מושלם. מחכים לטיול הבא שלנו בעזרתך. חיבוק ענק , אורית וציקה דלל
אורית דלל