03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

עונת ההמלטות בטנזניה

באם מזדמן לכם לטייל בטנזניה במהלך חודשים ינואר-מרץ, אל תפסחו על טיול ספארי בשמורת הסרנגטי, שם תוכלו לראות מקרוב את המחזה הנפלא והמרגש ביותר המתרחש בשמורה בעונה זו – עונת ההמלטות המפורסמת, המושכת לשמורה עשרות אלפי מטיילים מדי שנה, ומהווה את אחד משיאי התיירות לטנזניה. עונת ההמלטות בטנזניה היא חגיגה של חיים, תחילת דרכם החדשה של אינספור יצורים חדשים שמצאו את דרכם לעולם ברחבי הסרנגטי. במהלך עונה זו מתרחשות מדי יום כ-6,000 המלטות ברחבי הסרנגטי, ובסך הכל כ-200 אלף פרטים חדשים מגיחים לאוויר העולם בחודשים אלו. מכיוון שהגנו הוא החיה העיקרית בשמורת הסרנגטי, ואוכלוסייתו מונה כ-2 מיליון פרטים, הרי שרובן המכריע של ההמלטות בשמורה הן המלטות של גורי גנו.

עונה זו מזמנת למטייל בשמורה הצצה על גור הגנו המפלס את דרכו החוצה מרחם אמו, ותוך דקות אחדות מתחיל בניסיונות ראשונים לעמוד על רגליו. חוקי הטבע הנוקשים כופים על הגנו להתחיל לנוע כבר בשעה הראשונה לחייו, כאשר רק החזק שורד ומי שלא יעמוד בדרישה (תרתי משמע), יישאר מאחור לחסדיהם של הטורפים הרעבים.

 

 

עונת ההמלטות מתחילה לאחר סיומה של העונה הרטובה הקצרה בטנזניה, שנמשכת מאמצע אוקטובר ועד לסוף נובמבר. לאחר הגשמים, העשב הירוק מצוי בשפע בסרנגטי, והוא שמספק לנקבות הגנו ההרות את התנאים הדרושים להן לצורך המלטת הגורים וייצור כמויות מספיקות של חלב להנקה. עונת ההמלטות מתחילה בפברואר ונמשכת בין חודש לשלושה חודשים.

הגנו, הדמות המרכזית במחזה זה, מציע סיפור חיים מיוחד במינו. עם כ-2 מיליון פרטים המשוטטים בשמורת הסרנגטי, ההמלטות של עגלי הגנו הן לב ליבה של עונת ההמלטות, והמראות הם מרהיבים: כל המלטה אורכת בין 5 ל-7 דקות בלבד. גור הגנו שנולד מפלס את דרכו החוצה מהשיליה, האם מנקה אותו וכבר מקץ דקות אחדות הוא מתחיל בניסיונות ראשונים לעמוד על רגליו. חוקי הסוואנה כופים על הגורים להתחיל לנוע כבר מקץ כחצי שעה מרגע לידתם, שכן גור שאינו מסוגל לנוע, נשאר מאחור וניצוד בידי טורפים. לכן, גורי הגנו מתחילים לנסות לעמוד כבר לאחר דקות ספורות ועומדים יציב על הרגליים כעבור כחצי שעה.

עונת ההמלטות היא עונה מרובת התרחשויות מסיבה נוספת: ההמלטות הרבות גורמות לכך שעדרי הגנו מכפילים את גודלם ומושכים לקרבתם מספר גדול של טורפים: אריות, נמרים, ברדלסים, תנים, וצבועים מנומרים. החיות הטורפות מחכות לשעת כושר, בה יוכלו לנצל את חולשתם של גורים צעירים המשתרכים מאחור, ויתפסו להם טרף קל.

נקבות הגנו ערוכות לסכנה זו ונוקטות צעדים כדי לספק הגנה מיטבית לגורים. בשונה מנקבות של בעלי חיים אחרים בשמורת הסרנגטי – הפורשות מהעדר בסמוך להמלטה וממליטות את גוריהן במקום מסתור – נקבות הגנו בוחרות להמליט בתוך העדר הצפוף. בנוסף, הנקבות בעדר ממליטות את הגורים בזמנים סמוכים זו לזו. כך שרובן הגדול של ההמלטות מתרחש בתקופת זמן קצרה, האורכת כשלושה שבועות בלבד, במהלך חודש פברואר. ההמלטות הרבות שמתרחשות בתוך העדר, במרחקים קטנים זו מזו ובמרווחי זמן קצרים זו מזו, מפזרות את סכנת הטריפה בין פרטים רבים ומגדילות את סיכוייו של כל גור בודד לשרוד. בנוסף לכך, נקבות הגנו מותאמות היטב לחיים בצל סכנת הטרף, והן מיטיבות לתפקד בשעת סכנה גם תוך כדי ההמלטה. נקבה החשה בסכנה יכולה לעצור את ההמלטה ולעכב את יציאתו של הגור עד אשר האיום יוסר.

ההמלטות מתרחשת לרוב לפנות בוקר, על כן מרבית המטיילים בסרנגטי בעונת ההמלטות מעדיפים לצאת לטיולי ספארי ליליים, זאת על מנת להגדיל את סיכוייהם לחזות בהמלטה של גורי גנו, מחזה מרגש ובלתי נשכח.

מידי שנה בעונת ההמלטות מתקיים טיול מאורגן לטנזניה לצד טיולים פרטיים רבים. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

.

היי דורון, חזרנו היום מטיול של פעם בחיים, הבניית טיול שלך היתה ככ מוצלחת, מאוזנת, אין מילים להודות על טיול מושלם שעשית לנו. המדריך בטנזניה, אדסון, אישיות אמיתית, 5 ימים של חוויה בלתי נשכחת, המלון בזנזיבר חלום אמיתי, בריאן מקסים, היה מאה מתוך מאה, אין מילים, תודה ענקית על הכל ורד וגליה🙏🙏🙏
תודה על טיול של פעם בחיים!
ראשית גיורא מדריך מדהים לא רק בידע ( גוגל מהלך) אלא גם באישיות הנינוחה, ההיכרות שלו את המקומות והאנשים אליהם הגענו, ההמלצות הטובות ועוד הרבה מעבר לכך. כל יום היה חוויה מיוחדת בפני עצמה, המלונות מעולים!!! והאוכל טעים מאוד. עד לטיול זה לא הכרתי את חברת מיי טריפ. ללא ספק, לפני היעד הבא אתחיל לחפש אצלכם. תודה רבה על חוויה מיוחדת
משפחת עקיבא
עודד הוא מדריך מעולה שמשלב ידיעת החומר עם אכפתיות וראיה מקיפה של הקבוצה וצרכיה. בכל יום היה ברור שמישהו חשב ותכנן והשקיע בכדי שנהנה מהטיול. מסביב לעודד היו הרבה נהגים שעשו מעל ומעבר בכדי שנהנה . מבחינתנו הטיול הזה היה הצלחה! תודה רבה לכל הצוות

5/5 - (16 votes)