03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

עמק אולדובאי- היכן שהכל התחיל

מהיכן אנחנו במקור? כבר לפני שנים דרווין חשד שהפרטים הראשונים של המין האנושי, גם אם אינם זהים במדויק לאדם שאנו רואים ברחובות תל אביב, התחילו דווקא באפריקה. ויתכן מאד שהוא צדק.
ממצאים ארכיאולוגיים בני כ-10 אלפים שנים לתחילתו של המין האנושי בטנזניה נשמרו בצורה מפתיעה לאורך השנים, שוחזרו וגילו משהו מהסוד שלקחו עמם אבותינו הראשונים לקבר. כיצד התגלו הגולגולות המדויקות, ומה למדנו מהן על המין האנושי? אז הכל התחיל מפרפר אחד שובב…

בעקבות הפרפר לגילוי ערש האנושות
את שרידי האדם הראשונים, גילה לא אחר מאשר אנטומולוג (או בשפה פשוטה – “חוקר חרקים”) גרמני, ששמח לגלות את המינים השונים של הרמשים והפרפרים שחיו בסביבה הטבעית בטנזניה, שהייתה בעשור הראשון של המאה ה-20  בשליטתה של גרמניה. הסיפור מתעד את החוקר הסקרן, שרדף אחר פרפר מיוחד, ולכן לא שם לב שבמרוצתו החליק ונפל מעבר למדף סלע.

חפירה ארכיאולוגית שהתגלתה מעצמה
החוקר אבד את הכרתו לשעה קלה, אך כאשר התעורר עמד להיות האדם הראשון שגילה מהיכן הגענו. שכבות-שכבות של מאובנים ועצמות שונות, נתגלו לפני החוקר הנדהם.  מבלי לבצע כל חפירה, נחשף בפניו, בזכות מעופו של פרפר אחד, האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בתקופה זו. הוא זהה מאובנים של מספר בעלי חיים שנכחדו, וחשב כי בזאת רכש את מעמדו בקהילה האקדמית, אך הממצא האמיתי עמד להיחשף שלוש שנים מאוחר יותר, לאחר שהחוקר שב לברלין וחוקרים שונים הצדיקו מימון מסע מחקר מקיף בהרבה על ידי הקייזר וויליהם השני.

אך לאן לחזור, איך נקרא המקום הזה?
אותו החוקר, ששמו נקשר דווקא לגילוי ארכיאולוגי ולא לאלפי החרקים הנדירים הרבים ששרצו במקום, היה ווילהלם קאטוינקל. מה שמו של האזור החשוב, ניסה לברר קאטוינקל, ושאל את בני השבט ששהה בסמוך. בני השבט הבינו, בטעות, שנשאלו לשמו של הצמח עליו הצביע, וענו “אולדופאי”. בגרמנית השם נרשם כ”אולדובאי”, וכך משתי שגיאות קלות והבדלי שפות ותרבויות נותר שמו של העמק מאז, בשפתם של האירופאים המערביים – כ”עמק אולדובאי”.

אילו ממצאים נתגלו במקום?
בשנת 1913 נערך המחקר המקיף, לאחר ששתי האוניברסיטאות המובילות בגרמניה שלחו את חוקריהם לאזור, והם חזרו עם אלפי מאובנים שונים – ביניהם גולגולת אנושית, שהוערכה בתחילה כבת 150 אלף שנים. בעקבות ממצאים אלו חוקרים רבים החלו נוהרים למקום, ובמהלך השנים מדינות רבות החליפו ידיים, לאחר שגרמניה הפסיקה את אחיזתה בו לאחר מלחמת העולם הראשונה.
שבע גולגולות עיקריות, כמו גם עצמות זרוע, רגליים ושינים של ההומו הביליס התגלו בשנות השמונים, לסתות שלמות בשנת 1995,  ועוד מגוון גולגולות של שני מינים עיקריים של האדם הקדמון, ממין הומו הביליס וממין הומו רודולפנסיס. במיוחד נודעה עבודת המחקר שביצעו זוג אחד בשם לואיז ומרי ליקי, יחד עם בנם ג’ונתן, שמצאו ממצאים רבים לאורך שנות השישים.

כיום נמצא באזור מוזיאון מרתק המכיל את כל הממצאים, והמחקרים ההיסטוריים שקודמו בזכותם, כמו גם ההיסטוריה המרתקת של החוקרים השונים שהגיעו למקום. כך, כפי שלמדנו מתורת הכאוס, משק כנפיו של פרפר אחד סייע לאלפי חוקרים לפתוח צוהר לעולם המרתק של תחילת הבריאה, בגרסתה המדעית.

 

אם אתם רוצים לראות בעצמכם איפה הכל התחיל, קליק קטן ואתם בדרך
לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

עמק אולדובאי- היכן שהכל התחיל
4.9 (98.46%) 13 vote[s]