03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

עמק אולדובאי- היכן שהכל התחיל

מהיכן אנחנו במקור? כבר לפני שנים דרווין חשד שהפרטים הראשונים של המין האנושי, גם אם אינם זהים במדויק לאדם שאנו רואים ברחובות תל אביב, התחילו דווקא באפריקה. ויתכן מאד שהוא צדק.
ממצאים ארכיאולוגיים בני כ-10 אלפים שנים לתחילתו של המין האנושי בטנזניה נשמרו בצורה מפתיעה לאורך השנים, שוחזרו וגילו משהו מהסוד שלקחו עמם אבותינו הראשונים לקבר. כיצד התגלו הגולגולות המדויקות, ומה למדנו מהן על המין האנושי? אז הכל התחיל מפרפר אחד שובב…

בעקבות הפרפר לגילוי ערש האנושות
את שרידי האדם הראשונים, גילה לא אחר מאשר אנטומולוג (או בשפה פשוטה – “חוקר חרקים”) גרמני, ששמח לגלות את המינים השונים של הרמשים והפרפרים שחיו בסביבה הטבעית בטנזניה, שהייתה בעשור הראשון של המאה ה-20  בשליטתה של גרמניה. הסיפור מתעד את החוקר הסקרן, שרדף אחר פרפר מיוחד, ולכן לא שם לב שבמרוצתו החליק ונפל מעבר למדף סלע.

חפירה ארכיאולוגית שהתגלתה מעצמה
החוקר אבד את הכרתו לשעה קלה, אך כאשר התעורר עמד להיות האדם הראשון שגילה מהיכן הגענו. שכבות-שכבות של מאובנים ועצמות שונות, נתגלו לפני החוקר הנדהם.  מבלי לבצע כל חפירה, נחשף בפניו, בזכות מעופו של פרפר אחד, האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בתקופה זו. הוא זהה מאובנים של מספר בעלי חיים שנכחדו, וחשב כי בזאת רכש את מעמדו בקהילה האקדמית, אך הממצא האמיתי עמד להיחשף שלוש שנים מאוחר יותר, לאחר שהחוקר שב לברלין וחוקרים שונים הצדיקו מימון מסע מחקר מקיף בהרבה על ידי הקייזר וויליהם השני.

אך לאן לחזור, איך נקרא המקום הזה?
אותו החוקר, ששמו נקשר דווקא לגילוי ארכיאולוגי ולא לאלפי החרקים הנדירים הרבים ששרצו במקום, היה ווילהלם קאטוינקל. מה שמו של האזור החשוב, ניסה לברר קאטוינקל, ושאל את בני השבט ששהה בסמוך. בני השבט הבינו, בטעות, שנשאלו לשמו של הצמח עליו הצביע, וענו “אולדופאי”. בגרמנית השם נרשם כ”אולדובאי”, וכך משתי שגיאות קלות והבדלי שפות ותרבויות נותר שמו של העמק מאז, בשפתם של האירופאים המערביים – כ”עמק אולדובאי”.

אילו ממצאים נתגלו במקום?
בשנת 1913 נערך המחקר המקיף, לאחר ששתי האוניברסיטאות המובילות בגרמניה שלחו את חוקריהם לאזור, והם חזרו עם אלפי מאובנים שונים – ביניהם גולגולת אנושית, שהוערכה בתחילה כבת 150 אלף שנים. בעקבות ממצאים אלו חוקרים רבים החלו נוהרים למקום, ובמהלך השנים מדינות רבות החליפו ידיים, לאחר שגרמניה הפסיקה את אחיזתה בו לאחר מלחמת העולם הראשונה.
שבע גולגולות עיקריות, כמו גם עצמות זרוע, רגליים ושינים של ההומו הביליס התגלו בשנות השמונים, לסתות שלמות בשנת 1995,  ועוד מגוון גולגולות של שני מינים עיקריים של האדם הקדמון, ממין הומו הביליס וממין הומו רודולפנסיס. במיוחד נודעה עבודת המחקר שביצעו זוג אחד בשם לואיז ומרי ליקי, יחד עם בנם ג’ונתן, שמצאו ממצאים רבים לאורך שנות השישים.

כיום נמצא באזור מוזיאון מרתק המכיל את כל הממצאים, והמחקרים ההיסטוריים שקודמו בזכותם, כמו גם ההיסטוריה המרתקת של החוקרים השונים שהגיעו למקום. כך, כפי שלמדנו מתורת הכאוס, משק כנפיו של פרפר אחד סייע לאלפי חוקרים לפתוח צוהר לעולם המרתק של תחילת הבריאה, בגרסתה המדעית.

 

אם אתם רוצים לראות בעצמכם איפה הכל התחיל, קליק קטן ואתם בדרך
לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

.

טיול מהנה במיוחד לטנזניה וזנזיבר, מאורגן היטב, מסלול טוב, הדרכה מעולה. תמימות דעים במשפחה. אמליץ מאוד לחבריי.
ורדה
רציתי להודות על טיול בלתי נשכח לטנזניה-זנזיבר 22.2.2022. לרגל חגיגת בת המצווה בתי ואני עברנו טיול חווייתי, מרתק ועוצמתי. שילוב מדהים של טבע, חיות ואנשים מדהימים. גילה המדריכה המדהימה פתחה בפנינו עולם חדש וקסום של טנזניה הפראית בשילוב של זנזיבר הקסומה. אמנם בטנזניה לא הייתה חוויה קולינרית אבל שבענו מהנופים, החיות והטבע שזימן לנו חוויה יוצאת דופן. לאחר ימים עמוסים ואינטנסיביים בטנזניה המנוחה בזנזיבר הייתה מתבקשת, חופים נדירים עם עצי דקל ואווירה קסומה. בחירה בטיול משולב של שני היעדים היתה החלטה נכונה עבורנו. תודה לגילה על הסבלנות, האווירה הנעימה, הארגון והדאגה שכולם יהיו מרוצים. בעלת יכולת מדהימה ליצור שיח ותקשורת עם מבוגרים וילדים כאחד. תודה על השיתוף בידע העצום ובקיאות בכל נושא שקשור לטנזניה-זנזיבר ובכלל, לא נותרנו עם שאלה ללא מענה. וכמובן תודה ענקית על היחס האישי לאורך כל הטיול והליווי הצמוד כדי להפחית מהחשש שליווה אותי בנסיעה לבד עם ילדה. אין ספק שהטיול היה כל כך מוצלח בעיקר בזכותה. תודה על הכל.
שירלי ורעות סגמן
לגילה המדריכה המקסימה שליוותה אותנו במשך שמונה ימים, דאגה לנו לכל דבר שהיינו צריכים וידעה להכיל, להרים את המצב רוח כשצריך, לעניין אותנו בעובדות וסיפורים מגניבים ותמיד להשאיר טעם של עוד.. בתור מישהי שרגילה לטייל לבד או עם חברים גיליתי שטיולים מאורגנים יכולים להתאים גם לצעירים או יחידים שמצטרפים לקבוצה ולענות על כל הציפיות ומעבר תודה אישית ממני לגילה ולצוות טנזניה טריפ על טיול מושלם ??? ירדן עברון.
ירדן עברון

4.9/5 - (13 votes)