03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת אגם מניארה

שמורת אגם מניארה השוכנת בעמק ריפט מציעה למבקר בה נופים שונים לחלוטין מאלה שתמצאו בשמורות האחרות, מגוון עשיר של בעלי כנף, ולמעלה מ- 500 מינים של בעלי חיים, ביניהם אוכלוסיית פילים צפופה. אז מה יצפה לכם בביקורכם בשמורה?

שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park) שוכנת בתחתית השבר הסורי-אפריקאי שבטנזניה בשני מחוזות, מחוז ארושה ומחוז מניארה, ונמצאת תחת פיקוחו הממשלתי של רשות הפארקים הלאומיים של טנזניה. השמורה מתפרשת על פני שטח של 329 קמ”ר של רצועת אדמה צרה המתפתלת בין גרגורי ריפט במערב לאגם מניארה, ימת סודה אשר בעונות הרטובות מגיעה לכדי שטח של 231 קמ”ר (ובעונות היבשות נעלמת כמעט לגמרי) במזרח השמורה ומהווה מוקד משיכה לאלפי בעלי כנף ססגוניים. בנוסף לשלל עופות, בביקורכם בשמורה תוכלו לפגוש גם בפילים, דיק-דיק, איילות, גי’רפות מסאי, אימפלות, זברות והיפופוטמים רבים הרובצים במימי האגם, עליהם תוכלו לצפות מחוץ לרכבים בנקודת תצפית קרובה אך בטוחה.

האריות החתוליים ביותר שראיתם מימיכם
בכניסתכם לשמורה, המוכרת כשמורה ביוספרית של אונסק”ו, תעברו דרך יער טרופי ירוק הנטוע על אדמת חמרה עשירה, ואם יתמזל מזלכם (בכל זאת, לא סתם קוראים לטיול ספארי “Game Drive” – לפעמים אתה מנצח ולפעמים מפסיד) תוכלו לפגוש בשלושת הטורפים הגדולים – אריות, נמרים וצ’יטות ולחזות בתופעה מיוחדת במינה -אריות המטפסים על העץ ורובצים בעצלנות על ענפיו.  מי שמכיר את חתולי הבית כאשר הם פוגשים בעץ ומטפסים עליו באושר ונחים על ענפיו, יצחק בקול כאשר יראה את אותו המחזה אצל משפחת האריות. ניתן לראות לביאות המעודדות את גוריהן לצאת למסע טיפוס מרתק, גם על העץ הקטן ביותר, על מנת לנוח תחת עלי העץ המשמשים כסככה מפני השמש הקופחת.
ממלכי החיות, נעבור לבעלי הכנף הססגוניים של מניארה.

 

פלמינגו צבעוניים ומרהיבים על גדות האגם
שמורת ימת מניארה ידועה בזכות עופות הפלמינגו היפיפיים אשר פוקדים את האגם בהמוניהם בעונות הגשומות. הבאים לשמורה זוכים למחזה המרהיב של אלפי ציפורי פלמינגו העומדים באגם ויוצרים תמונה קסומה הצבועה בגווני ורוד וכחול. בשעות היום הפלמינגו מרוכזים במיוחד באיתור ארוחת הבוקר שלכם, השוחה לתומה באגם. אחת התכונות המרתקות של הפלמינגו היא היכולת שלהם להסתדר בצורה מאורגנת להפליא, כאשר פניהם פונות כולן יחד לכיוון אחד . מסדר מאורגן זה של הפלמינגו מפיק תמונות מרהיבות ביופיין של האגם, וביתר שאת  בשעות השקיעה, כאשר האגם הופך כתמתם ונוצותיהם של הפלמינגו בולטים אף יותר. בנוסף לפלמינגו ניתן גם לראות בשמורה כ-400 מיני ציפורים, בחלקם הגדול ניתן לחזות במהלך כל השנה, מה שהופך את שמורת ימת מניארה ליעד אהוב ופופלארי במיוחד על צפרים מכל רחבי העולם.

בבונים צועדים בשורה
בדומה לפלמינגו, גם קופי הבבון נוהגים להסתדר בקבוצות, וניתן לראות אותם צועדים לעתים בשורה מאורגנת. הבבונים משעשעים במיוחד , ומתנהגים כמעט כמו ילדים קטנים בשמורה השלווה, בעוד אימותיהם, שלרוב מתאחדות לצורך טיפול בצאצאים המשותפים, מפעילות מעין מעון לבבונים הקטנים אשר זוכים לתשומת לב מכל האימהות גם יחד.

רוצים לבקר בשמורת אגם מניארה ובשמורות מרגשות נוספות בטנזניה? קליק קטן, ואתם בדרך
לטיולים מאורגנים בטנזניהלטיולים פרטיים בטנזניה

לשאלות צרו עימנו קשר

.

טיול מהנה במיוחד לטנזניה וזנזיבר, מאורגן היטב, מסלול טוב, הדרכה מעולה. תמימות דעים במשפחה. אמליץ מאוד לחבריי.
ורדה
רציתי להודות על טיול בלתי נשכח לטנזניה-זנזיבר 22.2.2022. לרגל חגיגת בת המצווה בתי ואני עברנו טיול חווייתי, מרתק ועוצמתי. שילוב מדהים של טבע, חיות ואנשים מדהימים. גילה המדריכה המדהימה פתחה בפנינו עולם חדש וקסום של טנזניה הפראית בשילוב של זנזיבר הקסומה. אמנם בטנזניה לא הייתה חוויה קולינרית אבל שבענו מהנופים, החיות והטבע שזימן לנו חוויה יוצאת דופן. לאחר ימים עמוסים ואינטנסיביים בטנזניה המנוחה בזנזיבר הייתה מתבקשת, חופים נדירים עם עצי דקל ואווירה קסומה. בחירה בטיול משולב של שני היעדים היתה החלטה נכונה עבורנו. תודה לגילה על הסבלנות, האווירה הנעימה, הארגון והדאגה שכולם יהיו מרוצים. בעלת יכולת מדהימה ליצור שיח ותקשורת עם מבוגרים וילדים כאחד. תודה על השיתוף בידע העצום ובקיאות בכל נושא שקשור לטנזניה-זנזיבר ובכלל, לא נותרנו עם שאלה ללא מענה. וכמובן תודה ענקית על היחס האישי לאורך כל הטיול והליווי הצמוד כדי להפחית מהחשש שליווה אותי בנסיעה לבד עם ילדה. אין ספק שהטיול היה כל כך מוצלח בעיקר בזכותה. תודה על הכל.
שירלי ורעות סגמן
לגילה המדריכה המקסימה שליוותה אותנו במשך שמונה ימים, דאגה לנו לכל דבר שהיינו צריכים וידעה להכיל, להרים את המצב רוח כשצריך, לעניין אותנו בעובדות וסיפורים מגניבים ותמיד להשאיר טעם של עוד.. בתור מישהי שרגילה לטייל לבד או עם חברים גיליתי שטיולים מאורגנים יכולים להתאים גם לצעירים או יחידים שמצטרפים לקבוצה ולענות על כל הציפיות ומעבר תודה אישית ממני לגילה ולצוות טנזניה טריפ על טיול מושלם ??? ירדן עברון.
ירדן עברון

5/5 - (6 votes)