03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

לשאלות צרו עימנו קשר

שמורת הטבע סלוס – Selous Game Reserve

שמורת סלוס, הממוקמת בדרום טנזניה, היא שמורת הטבע הגדולה ביותר באפריקה ואחת מהשמורות הגדולות בעולם. השמורה מתפרשת על פני שטח של 54,000 קילומטרים רבועים – שטח הגדול פי 4 משטחה של שמורת הסרנגטי ופי 3 משטח מדינת ישראל.

סלוס היא השמורה הדרומית ביותר בטנזניה והיא מרוחקת מאוד מאזורי הספארי הפופולריים של טנזניה, המתרכזים בעיקר בצפון המדינה. כדי לבקר בסלוס יש צורך לתכנן טיול למקומות הנמצאים מחוץ למסלול הטיולים הרגילים. תנאים אלה הופכים את סלוס לאתר בתולי יחסית מבחינה תיירותית. שמורה, שבה הטבע שומר על אופיו הפראי. שמורה, שבה אורחות החיים של חיות הבר כמעט ואינו מופרע על-ידי בני האדם.

בזכות אופיה הבתולי ובזכות המגוון העשיר של בעלי החיים החיים בה, שמורת סלוס הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו.

בעלי החיים בשמורת סלוס

שמורת סלוס ממוקמת בדרום מזרח יבשת אפריקה. בזכות מיקומה הייחודי, היא משמשת בית גידול למגוון רחב של בעלי חיים, האופייניים הן למזרח אפריקה והן לדרום אפריקה. כך למשל ניתן למצוא בסלוס את אוכלוסיית הפילים הגדולה בעולם, המונה כ-110 אלף פרטים, 200 אלף באפלו, 100 אלף אימפלות, 80 אלף גנו, וכן את האוכלוסייה הגדולה ביותר באפריקה של היפופוטמים ותנינים וכן למעלה מ-400 מינים שונים של ציפורים. בעלי חיים נוספים המצויים בסלו במספרים גדולים הם האריה, הנמר, הקרנף השחור, הג’ירפה, הזברה, הברדלס, הצבוע המנומר, וכן סוגים שונים של אנטילופות. נהר הרופיגי’ הענק (Rufiji River), העובר באזורים נרחבים של השמורה, משמש בית גידול לבעלי חיים רבים וציפורים ואחראי אף הוא לאוכלוסיית בעלי החיים הגדולה בשמורה.

 

מגע בלתי אמצעי עם הטבע

כאמור, רוב טיולי הספארי בטנזניה מתמקדים בשמורות הפופולאריות של צפון המדינה, ומאפשרים לבעלי החיים בשמורת סלוס לשמור על שגרת חיים שלווה וטבעית. תנאים ייחודיים אלה מאפשרים למטייל בשמורת סלוס ליהנות מחוויית ספארי אחרת. בשונה משמורות טבע רבות בטנזניה, בסלוס ניתן לצאת לספארי רגלי בליווי מדריך – דבר המאפשר מגע בלתי אמצעי עם הטבע ועם בעלי החיים. ניתן גם לנסוע ברכבי שטח פתוחים, המאפשרים ראיה וצילום ב- 360 מעלות. דרך ייחודית נוספת להכיר את השמורה היא באמצעות שייט בנהר הרופיג’י, בינות לבעלי החיים ולציפורים המסקרנות שהוא מושך אליו.

 

סביבות גידול שונות

בסלוס יש מגוון רחב של סביבות גידול שונות, שניתן לחלקן ל- 4 סביבות עיקריות: משטחי סוואנה המתפרשים על פני שטחים נרחבים; כרי דשא ירוקים, שהעשב גדל בהם בצפיפות יחסית; אזורים של נהרות, אגמים וביצות, שנוצרו כתוצאה מזרימתו של נהר הרופיג’י הענק ויובליו השונים; ואזורים מיוערים נרחבים.

לשאלות צרו עימנו קשר

.

טיול מהנה במיוחד לטנזניה וזנזיבר, מאורגן היטב, מסלול טוב, הדרכה מעולה. תמימות דעים במשפחה. אמליץ מאוד לחבריי.
ורדה
רציתי להודות על טיול בלתי נשכח לטנזניה-זנזיבר 22.2.2022. לרגל חגיגת בת המצווה בתי ואני עברנו טיול חווייתי, מרתק ועוצמתי. שילוב מדהים של טבע, חיות ואנשים מדהימים. גילה המדריכה המדהימה פתחה בפנינו עולם חדש וקסום של טנזניה הפראית בשילוב של זנזיבר הקסומה. אמנם בטנזניה לא הייתה חוויה קולינרית אבל שבענו מהנופים, החיות והטבע שזימן לנו חוויה יוצאת דופן. לאחר ימים עמוסים ואינטנסיביים בטנזניה המנוחה בזנזיבר הייתה מתבקשת, חופים נדירים עם עצי דקל ואווירה קסומה. בחירה בטיול משולב של שני היעדים היתה החלטה נכונה עבורנו. תודה לגילה על הסבלנות, האווירה הנעימה, הארגון והדאגה שכולם יהיו מרוצים. בעלת יכולת מדהימה ליצור שיח ותקשורת עם מבוגרים וילדים כאחד. תודה על השיתוף בידע העצום ובקיאות בכל נושא שקשור לטנזניה-זנזיבר ובכלל, לא נותרנו עם שאלה ללא מענה. וכמובן תודה ענקית על היחס האישי לאורך כל הטיול והליווי הצמוד כדי להפחית מהחשש שליווה אותי בנסיעה לבד עם ילדה. אין ספק שהטיול היה כל כך מוצלח בעיקר בזכותה. תודה על הכל.
שירלי ורעות סגמן
לגילה המדריכה המקסימה שליוותה אותנו במשך שמונה ימים, דאגה לנו לכל דבר שהיינו צריכים וידעה להכיל, להרים את המצב רוח כשצריך, לעניין אותנו בעובדות וסיפורים מגניבים ותמיד להשאיר טעם של עוד.. בתור מישהי שרגילה לטייל לבד או עם חברים גיליתי שטיולים מאורגנים יכולים להתאים גם לצעירים או יחידים שמצטרפים לקבוצה ולענות על כל הציפיות ומעבר תודה אישית ממני לגילה ולצוות טנזניה טריפ על טיול מושלם ??? ירדן עברון.
ירדן עברון

5/5 - (7 votes)