03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת נגורונגורו

שמורת נגורונגורו, השוכנת בצפון טנזניה, נמצאת בתוך לועו של הר הגעש הכבוי הגדול ביותר בעולם, ששטחו מתפרש על פני 260 קילומטרים רבועים. מדובר באחת השמורות המרתקות המגוונות ביותר מבחינת הנופים שבה והיא כוללת אזורים הרריים, מכתשים, ימות סודה, ביצות, יער גשם, מישורי עשב ועוד. אוכלוסית חיות הבר, השוכנת בשמורה היא מהגדולות והמגוונות בעולם והשמורה אף משמשת בית למספר שבטים ילידים מרתקים. מסיבות אלה הוכרזה שמורת נגורונגורו כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו.

שמורת נגורונגורו רצופה באתרים מרהיבים רבים. המרכזיים והיחודיים שבהם הם מכתש נגורונגורו, ערוץ אלדובאי וימת אייסי.

מכתש נגורונגורו: הפלא השמיני של הבריאה

מכתש נגורונגורו (Ngorongoro Crater), הוא המפורסם מבין אתרי שמורת נגורונגורו ואף זכה לכינוי “הפלא השמיני של הבריאה”. המכתש נוצר כתוצאה מקריסה פנימה של הר הגעש נגורונגורו, שהתפרץ במקום לפני כ-2.5 מיליון שנים. לוע ההר נותר שלם למרות הקריסה. עומק הלוע כ- 700 מטר וגובה רצפתו 1,800 מטר מעל פני הים. בתחתית הלוע מצויים מישורי עשב עצומים, יערות, ימת סודה ומעיינות. מיגוון גדול זה של בתי גידול מאפשר את נוכחותם במקום של כ- 25,000 בעלי חיים: אוכלי עשב, טורפים ובעלי כנף, ש”נכלאו” בתוך הלוע. מדובר במרבית מיני בעלי החיים האופייניים למזרח אפריקה, כולל “חמשת הגדולים”: אריה, נמר, פיל, באפלו וקרנף. בנוסף, ניתן למצוא במקום כ-15 קרנפים שחורים – חיה נדירה מאוד הנמצאת בסכנת הכחדה חמורה.

ערוץ אלדובאי: מאובנים של האדם הקדמון

ערוץ אולדובאי (Olduvai Gorge) ממוקם בחלקה המערבי של השמורה. הערוץ מתפרש לאורך של 50 ק”מ וקירותיו מתנשאים לגובה של 90 מטרים. ערוץ אולדובאי התפרסם בעולם הודות לתגליות הפלאונטולוגיות החשובות שהתגלו בו: שרידי עצמותיו של האדם הקדמון שחי כאן לפני מיליון וחצי שנים. בין היתר ניתן לראות בערוץ עקבות מאובנות בנות 3.5 מיליון שנה של הומנידים, שהם אבותיו הקדמונים של האדם.בערוץ אלדובאי פועל מוזיאון קטן, המתעד את התגליות החשובות ואת מלאכת החשיפה המתבצעת באזור.

 

בערוץ אלדובאי ובאזורים המישוריים המקיפים אותו מצויים מספר כפרים של שבט המסאי המפורסם – שבט של נוודים למחצה, העוטים על גופם גלימות אדומות ומבססים את כל קיומם על עדרי הבקר הגדולים שהם מגדלים. סחר החליפין בשבט נעשה באמצעות פרות, והמעמד החברתי של בני השבט נקבע בהתאם למספר הפרות שיש בבעלותם. פרט מידע מרתק נוסף הקשור לבני השבט, היא העובדה שהם ניזונים בעיקר מחלב הפרה ומדמה. בני השבט מאמינים כי דם הפרה חשוב לבריאותם ומאריך חיים.

 

ימת אייסי: מפגש עם שבטים אקזוטים

ימת אייסי (Eyasi Lake ), הממוקמת באזור הדרומי של השמורה, היא ימת סודה – ימה שמימיה תוססים והמינרל העיקרי שבהם הוא סודה לשתיה. בתקופות מסוימות פוקדות את הימה מאות אלפים של ציפורי פלמינגו הדורות, שצובעות את האזור בוורוד.

מסביב לימת אייסי מתגוררים שני שבטים ילידים מרתקים: שבט ההדזבה ושבט הדטוגה.

שבט ההדזבה הוא קבוצה אתנית קטנה, המשמרת אורח חיים קדום, המבוסס על צייד ולקט, ממש כפי שנהג האדם הקדמון במשך אלפי שנים. הגברים בשבט צדים בעזרת חץ וקשת, תוך שימוש בחצים מורעלים והנשים מלקטות פירות בר ושורשים מסוגים שונים. בני השבט נוהגים ללבוש את עורם של החיות הניצודות.

שבט הדטוגה, הוא שבט קטן של רועי צאן, הידוע בכך שנשותיו פוצעות את פניהן ויוצרות בהן צלקות לקישוט.

 

.

טיול מהנה במיוחד לטנזניה וזנזיבר, מאורגן היטב, מסלול טוב, הדרכה מעולה. תמימות דעים במשפחה. אמליץ מאוד לחבריי.
ורדה
רציתי להודות על טיול בלתי נשכח לטנזניה-זנזיבר 22.2.2022. לרגל חגיגת בת המצווה בתי ואני עברנו טיול חווייתי, מרתק ועוצמתי. שילוב מדהים של טבע, חיות ואנשים מדהימים. גילה המדריכה המדהימה פתחה בפנינו עולם חדש וקסום של טנזניה הפראית בשילוב של זנזיבר הקסומה. אמנם בטנזניה לא הייתה חוויה קולינרית אבל שבענו מהנופים, החיות והטבע שזימן לנו חוויה יוצאת דופן. לאחר ימים עמוסים ואינטנסיביים בטנזניה המנוחה בזנזיבר הייתה מתבקשת, חופים נדירים עם עצי דקל ואווירה קסומה. בחירה בטיול משולב של שני היעדים היתה החלטה נכונה עבורנו. תודה לגילה על הסבלנות, האווירה הנעימה, הארגון והדאגה שכולם יהיו מרוצים. בעלת יכולת מדהימה ליצור שיח ותקשורת עם מבוגרים וילדים כאחד. תודה על השיתוף בידע העצום ובקיאות בכל נושא שקשור לטנזניה-זנזיבר ובכלל, לא נותרנו עם שאלה ללא מענה. וכמובן תודה ענקית על היחס האישי לאורך כל הטיול והליווי הצמוד כדי להפחית מהחשש שליווה אותי בנסיעה לבד עם ילדה. אין ספק שהטיול היה כל כך מוצלח בעיקר בזכותה. תודה על הכל.
שירלי ורעות סגמן
לגילה המדריכה המקסימה שליוותה אותנו במשך שמונה ימים, דאגה לנו לכל דבר שהיינו צריכים וידעה להכיל, להרים את המצב רוח כשצריך, לעניין אותנו בעובדות וסיפורים מגניבים ותמיד להשאיר טעם של עוד.. בתור מישהי שרגילה לטייל לבד או עם חברים גיליתי שטיולים מאורגנים יכולים להתאים גם לצעירים או יחידים שמצטרפים לקבוצה ולענות על כל הציפיות ומעבר תודה אישית ממני לגילה ולצוות טנזניה טריפ על טיול מושלם ??? ירדן עברון.
ירדן עברון

5/5 - (11 votes)