03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת רואהה – Ruaha national park

ruaha national park tanzaniaשמורת הטבע רואהה, המשתרעת על פני שטח עצום של כ-20 אלף קילומטרים רבועים, היא אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר בטנזניה. שמורת רואהה היא אחת השמורות הבודדות במדינה בהן ניתן להנות משילוב נדיר של חיות בר מרתקות ונוף מרהיב. השמורה עשירה בצמחייה מגוונת ובמינים רבים של בעלי חיים, חלקם נדירים כדוגמת הקודו הגמלוני (Greater Kudu) – אותו לא ניתן למצוא באף שמורה אחרת – ואחרים מצויים בסכנת הכחדה, כדוגמת אוכלוסיית כלבי הבר.

 

שמורת רואהה, הממוקמת במרכז טנזניה, מרוחקת יחסית מאיזורי הספארי הפופולאריים של המדינה, המתרכזים בעיקר בצפון. כדי לבקר ברואהה יש צורך לתכנן טיול למקומות הנמצאים מחוץ למסלול הטיולים הרגילים. תנאים אלה הופכים את רואהה לאתר תיירות בתולי באופן יחסי. שמורה, שבה הטבע שומר על אופיו הפראי. שמורה, שבה שגרת החיים של חיות הבר כמעט ואינה מופרעת על-ידי בני האדם.

 

גן עדן לציפורים

השמורה, הנחשבת ל”גן עדן לציפורים”, מהווה בית גידול ליותר מ-571 זנים של ציפורים, כולל ציפורים נודדות מאירופה, אסיה, אזור אוסטרליה ומדגסקר. על זני הציפורים החשובים נמנה זן ה- Ruaha red-billed hornbill, הנחשבת לציפור דומיננטית באזור זה. אגן אוסנגו, הנכלל בשטח השמורה, נחשב לאחד מבתי הגידול לציפורים החשובים ביותר בטנזניה.

 

בעלי החיים בשמורת רואהה

שמורת רואהה נחשבת לשמורת הטבע בעלת ריכוז הפילים הגבוהה בכל שמורות הטבע במזרח אפריקה. השמורה מהווה בית גידול לבעלי חיים מרהיבים כדוגמת הקודו הגמלוני, אנטילופת רואן ואנטילופת סייבל. לקודו הזכר יש קרניים מסולסלות יפיפיות, בעוד לזכר של אנטילופת הרואן יש קרניים מפותלות מרשימות. עוד חיים בשמורה כלבי בר הנמצאים בסכנת הכחדה וכן אריות, נמרים, ברדלסים, זברות, ג’ירפות, אימפלות,  שועלי אוזן, אילנדים, תנים וכאמור אוכלוסיה עצומה של פילים. לצד בעלי החיים הגדולים, חיים בשמורה מספר גדול של זוחלים ודו-חיים כדוגמת תנינים, נחשים, כוח, וצפרדעים. נהר רואהה הגדול ונהר מזומבה מהווים בית גידול מועדף לתנינים.

 

צמחיה

הפארק מאופיין על ידי צמחים המתאימים לבתי גידול צחיחים למחצה: עצי באובב, אקציה, ומינים נוספים. בשמורה זוהו למעלה מ-1650 מיני צמחים שונים. שמורת רואהה מהווה נקודת מעבר בין שני אזורי צמחיה שונים: אזור של צמחיה זמבזית ואזור של צמחיה סודאנית.

 

תווי השטח

תווי השטח בשמורת רואהה מגוון מאוד וכולל מקטעים של השבר הסורי אפריקאי, מערכת מורכבת של נהרות, מעיינות טבעיים, מקווי מים, מעיינות של מים חמים, גבעות והרים.

 

לשאלות צרו עימנו קשר

.

טיול מהנה במיוחד לטנזניה וזנזיבר, מאורגן היטב, מסלול טוב, הדרכה מעולה. תמימות דעים במשפחה. אמליץ מאוד לחבריי.
ורדה
רציתי להודות על טיול בלתי נשכח לטנזניה-זנזיבר 22.2.2022. לרגל חגיגת בת המצווה בתי ואני עברנו טיול חווייתי, מרתק ועוצמתי. שילוב מדהים של טבע, חיות ואנשים מדהימים. גילה המדריכה המדהימה פתחה בפנינו עולם חדש וקסום של טנזניה הפראית בשילוב של זנזיבר הקסומה. אמנם בטנזניה לא הייתה חוויה קולינרית אבל שבענו מהנופים, החיות והטבע שזימן לנו חוויה יוצאת דופן. לאחר ימים עמוסים ואינטנסיביים בטנזניה המנוחה בזנזיבר הייתה מתבקשת, חופים נדירים עם עצי דקל ואווירה קסומה. בחירה בטיול משולב של שני היעדים היתה החלטה נכונה עבורנו. תודה לגילה על הסבלנות, האווירה הנעימה, הארגון והדאגה שכולם יהיו מרוצים. בעלת יכולת מדהימה ליצור שיח ותקשורת עם מבוגרים וילדים כאחד. תודה על השיתוף בידע העצום ובקיאות בכל נושא שקשור לטנזניה-זנזיבר ובכלל, לא נותרנו עם שאלה ללא מענה. וכמובן תודה ענקית על היחס האישי לאורך כל הטיול והליווי הצמוד כדי להפחית מהחשש שליווה אותי בנסיעה לבד עם ילדה. אין ספק שהטיול היה כל כך מוצלח בעיקר בזכותה. תודה על הכל.
שירלי ורעות סגמן
לגילה המדריכה המקסימה שליוותה אותנו במשך שמונה ימים, דאגה לנו לכל דבר שהיינו צריכים וידעה להכיל, להרים את המצב רוח כשצריך, לעניין אותנו בעובדות וסיפורים מגניבים ותמיד להשאיר טעם של עוד.. בתור מישהי שרגילה לטייל לבד או עם חברים גיליתי שטיולים מאורגנים יכולים להתאים גם לצעירים או יחידים שמצטרפים לקבוצה ולענות על כל הציפיות ומעבר תודה אישית ממני לגילה ולצוות טנזניה טריפ על טיול מושלם ??? ירדן עברון.
ירדן עברון

4.9/5 - (11 votes)