03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת רואהה – Ruaha national park

ruaha national park tanzaniaשמורת הטבע רואהה, המשתרעת על פני שטח עצום של כ-20 אלף קילומטרים רבועים, היא אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר בטנזניה. שמורת רואהה היא אחת השמורות הבודדות במדינה בהן ניתן להנות משילוב נדיר של חיות בר מרתקות ונוף מרהיב. השמורה עשירה בצמחייה מגוונת ובמינים רבים של בעלי חיים, חלקם נדירים כדוגמת הקודו הגמלוני (Greater Kudu) – אותו לא ניתן למצוא באף שמורה אחרת – ואחרים מצויים בסכנת הכחדה, כדוגמת אוכלוסיית כלבי הבר.

 

שמורת רואהה, הממוקמת במרכז טנזניה, מרוחקת יחסית מאיזורי הספארי הפופולאריים של המדינה, המתרכזים בעיקר בצפון. כדי לבקר ברואהה יש צורך לתכנן טיול למקומות הנמצאים מחוץ למסלול הטיולים הרגילים. תנאים אלה הופכים את רואהה לאתר תיירות בתולי באופן יחסי. שמורה, שבה הטבע שומר על אופיו הפראי. שמורה, שבה שגרת החיים של חיות הבר כמעט ואינה מופרעת על-ידי בני האדם.

 

גן עדן לציפורים

השמורה, הנחשבת ל”גן עדן לציפורים”, מהווה בית גידול ליותר מ-571 זנים של ציפורים, כולל ציפורים נודדות מאירופה, אסיה, אזור אוסטרליה ומדגסקר. על זני הציפורים החשובים נמנה זן ה- Ruaha red-billed hornbill, הנחשבת לציפור דומיננטית באזור זה. אגן אוסנגו, הנכלל בשטח השמורה, נחשב לאחד מבתי הגידול לציפורים החשובים ביותר בטנזניה.

 

בעלי החיים בשמורת רואהה

שמורת רואהה נחשבת לשמורת הטבע בעלת ריכוז הפילים הגבוהה בכל שמורות הטבע במזרח אפריקה. השמורה מהווה בית גידול לבעלי חיים מרהיבים כדוגמת הקודו הגמלוני, אנטילופת רואן ואנטילופת סייבל. לקודו הזכר יש קרניים מסולסלות יפיפיות, בעוד לזכר של אנטילופת הרואן יש קרניים מפותלות מרשימות. עוד חיים בשמורה כלבי בר הנמצאים בסכנת הכחדה וכן אריות, נמרים, ברדלסים, זברות, ג’ירפות, אימפלות,  שועלי אוזן, אילנדים, תנים וכאמור אוכלוסיה עצומה של פילים. לצד בעלי החיים הגדולים, חיים בשמורה מספר גדול של זוחלים ודו-חיים כדוגמת תנינים, נחשים, כוח, וצפרדעים. נהר רואהה הגדול ונהר מזומבה מהווים בית גידול מועדף לתנינים.

 

צמחיה

הפארק מאופיין על ידי צמחים המתאימים לבתי גידול צחיחים למחצה: עצי באובב, אקציה, ומינים נוספים. בשמורה זוהו למעלה מ-1650 מיני צמחים שונים. שמורת רואהה מהווה נקודת מעבר בין שני אזורי צמחיה שונים: אזור של צמחיה זמבזית ואזור של צמחיה סודאנית.

 

תווי השטח

תווי השטח בשמורת רואהה מגוון מאוד וכולל מקטעים של השבר הסורי אפריקאי, מערכת מורכבת של נהרות, מעיינות טבעיים, מקווי מים, מעיינות של מים חמים, גבעות והרים.

 

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

שמורת רואהה – Ruaha national park
4.9 (98.18%) 11 vote[s]