03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת רואהה – Ruaha national park

ruaha national park tanzaniaשמורת הטבע רואהה, המשתרעת על פני שטח עצום של כ-20 אלף קילומטרים רבועים, היא אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר בטנזניה. שמורת רואהה היא אחת השמורות הבודדות במדינה בהן ניתן להנות משילוב נדיר של חיות בר מרתקות ונוף מרהיב. השמורה עשירה בצמחייה מגוונת ובמינים רבים של בעלי חיים, חלקם נדירים כדוגמת הקודו הגמלוני (Greater Kudu) – אותו לא ניתן למצוא באף שמורה אחרת – ואחרים מצויים בסכנת הכחדה, כדוגמת אוכלוסיית כלבי הבר.

 

שמורת רואהה, הממוקמת במרכז טנזניה, מרוחקת יחסית מאיזורי הספארי הפופולאריים של המדינה, המתרכזים בעיקר בצפון. כדי לבקר ברואהה יש צורך לתכנן טיול למקומות הנמצאים מחוץ למסלול הטיולים הרגילים. תנאים אלה הופכים את רואהה לאתר תיירות בתולי באופן יחסי. שמורה, שבה הטבע שומר על אופיו הפראי. שמורה, שבה שגרת החיים של חיות הבר כמעט ואינה מופרעת על-ידי בני האדם.

 

גן עדן לציפורים

השמורה, הנחשבת ל”גן עדן לציפורים”, מהווה בית גידול ליותר מ-571 זנים של ציפורים, כולל ציפורים נודדות מאירופה, אסיה, אזור אוסטרליה ומדגסקר. על זני הציפורים החשובים נמנה זן ה- Ruaha red-billed hornbill, הנחשבת לציפור דומיננטית באזור זה. אגן אוסנגו, הנכלל בשטח השמורה, נחשב לאחד מבתי הגידול לציפורים החשובים ביותר בטנזניה.

 

בעלי החיים בשמורת רואהה

שמורת רואהה נחשבת לשמורת הטבע בעלת ריכוז הפילים הגבוהה בכל שמורות הטבע במזרח אפריקה. השמורה מהווה בית גידול לבעלי חיים מרהיבים כדוגמת הקודו הגמלוני, אנטילופת רואן ואנטילופת סייבל. לקודו הזכר יש קרניים מסולסלות יפיפיות, בעוד לזכר של אנטילופת הרואן יש קרניים מפותלות מרשימות. עוד חיים בשמורה כלבי בר הנמצאים בסכנת הכחדה וכן אריות, נמרים, ברדלסים, זברות, ג’ירפות, אימפלות,  שועלי אוזן, אילנדים, תנים וכאמור אוכלוסיה עצומה של פילים. לצד בעלי החיים הגדולים, חיים בשמורה מספר גדול של זוחלים ודו-חיים כדוגמת תנינים, נחשים, כוח, וצפרדעים. נהר רואהה הגדול ונהר מזומבה מהווים בית גידול מועדף לתנינים.

 

צמחיה

הפארק מאופיין על ידי צמחים המתאימים לבתי גידול צחיחים למחצה: עצי באובב, אקציה, ומינים נוספים. בשמורה זוהו למעלה מ-1650 מיני צמחים שונים. שמורת רואהה מהווה נקודת מעבר בין שני אזורי צמחיה שונים: אזור של צמחיה זמבזית ואזור של צמחיה סודאנית.

 

תווי השטח

תווי השטח בשמורת רואהה מגוון מאוד וכולל מקטעים של השבר הסורי אפריקאי, מערכת מורכבת של נהרות, מעיינות טבעיים, מקווי מים, מעיינות של מים חמים, גבעות והרים.

 

לשאלות צרו עימנו קשר

.

ראשית גיורא מדריך מדהים לא רק בידע ( גוגל מהלך) אלא גם באישיות הנינוחה, ההיכרות שלו את המקומות והאנשים אליהם הגענו, ההמלצות הטובות ועוד הרבה מעבר לכך. כל יום היה חוויה מיוחדת בפני עצמה, המלונות מעולים!!! והאוכל טעים מאוד. עד לטיול זה לא הכרתי את חברת מיי טריפ. ללא ספק, לפני היעד הבא אתחיל לחפש אצלכם. תודה רבה על חוויה מיוחדת
משפחת עקיבא
עודד הוא מדריך מעולה שמשלב ידיעת החומר עם אכפתיות וראיה מקיפה של הקבוצה וצרכיה. בכל יום היה ברור שמישהו חשב ותכנן והשקיע בכדי שנהנה מהטיול. מסביב לעודד היו הרבה נהגים שעשו מעל ומעבר בכדי שנהנה . מבחינתנו הטיול הזה היה הצלחה! תודה רבה לכל הצוות
הי הדר חזרנו כולנו עיפים אך מרוצים. במילה אחת ששווה אלף מילים מושלם! הטיול היה מתוכנן בצורה מושלמת כל פרט ופרט. המדריך עודד היה מליון מיצא את כל מה שרק אפשר היה. במסירות, במדויק המון ידע, נעים הליכות השקיע את נשמתו וירד עד הפרטים הקטנים. הר אותיו בערב היו מאלפטת וזה לאחר יום של 12 שעות!! מושלם. הנהגים מעולים ומיומנים אדיבים ודאגו לכולם. כל הכבוד לחברת My Trip שהשקיעה כל כך הרבה ודאגה לנו ולסיום צ'יפרה אותנו בטיול בזנזיבר. תודה לכל העוסקים במלאכה. כל הקבוצה נתנה פה אחד ציון 10. ולך אני מודה במיוחד שבזכותך יצאנו למסע הגדול שלנו. תמיכתך והשרות שלך ראויים לשבח. זו פעם רביעית שאני באפריקה שלישית בטנזניה אבל הטיול הזה היה מעולה והאחרים התגמדו. תודה עטי אילן יהלי וליאו שפיגל.
משפחת שפיגל

4.9/5 - (11 votes)