03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

לשאלות צרו עימנו קשר

שמורת הטבע סלוס – Selous Game Reserve

שמורת סלוס, הממוקמת בדרום טנזניה, היא שמורת הטבע הגדולה ביותר באפריקה ואחת מהשמורות הגדולות בעולם. השמורה מתפרשת על פני שטח של 54,000 קילומטרים רבועים – שטח הגדול פי 4 משטחה של שמורת הסרנגטי ופי 3 משטח מדינת ישראל.

סלוס היא השמורה הדרומית ביותר בטנזניה והיא מרוחקת מאוד מאזורי הספארי הפופולריים של טנזניה, המתרכזים בעיקר בצפון המדינה. כדי לבקר בסלוס יש צורך לתכנן טיול למקומות הנמצאים מחוץ למסלול הטיולים הרגילים. תנאים אלה הופכים את סלוס לאתר בתולי יחסית מבחינה תיירותית. שמורה, שבה הטבע שומר על אופיו הפראי. שמורה, שבה אורחות החיים של חיות הבר כמעט ואינו מופרע על-ידי בני האדם.

בזכות אופיה הבתולי ובזכות המגוון העשיר של בעלי החיים החיים בה, שמורת סלוס הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו.

בעלי החיים בשמורת סלוס

שמורת סלוס ממוקמת בדרום מזרח יבשת אפריקה. בזכות מיקומה הייחודי, היא משמשת בית גידול למגוון רחב של בעלי חיים, האופייניים הן למזרח אפריקה והן לדרום אפריקה. כך למשל ניתן למצוא בסלוס את אוכלוסיית הפילים הגדולה בעולם, המונה כ-110 אלף פרטים, 200 אלף באפלו, 100 אלף אימפלות, 80 אלף גנו, וכן את האוכלוסייה הגדולה ביותר באפריקה של היפופוטמים ותנינים וכן למעלה מ-400 מינים שונים של ציפורים. בעלי חיים נוספים המצויים בסלו במספרים גדולים הם האריה, הנמר, הקרנף השחור, הג’ירפה, הזברה, הברדלס, הצבוע המנומר, וכן סוגים שונים של אנטילופות. נהר הרופיגי’ הענק (Rufiji River), העובר באזורים נרחבים של השמורה, משמש בית גידול לבעלי חיים רבים וציפורים ואחראי אף הוא לאוכלוסיית בעלי החיים הגדולה בשמורה.

 

מגע בלתי אמצעי עם הטבע

כאמור, רוב טיולי הספארי בטנזניה מתמקדים בשמורות הפופולאריות של צפון המדינה, ומאפשרים לבעלי החיים בשמורת סלוס לשמור על שגרת חיים שלווה וטבעית. תנאים ייחודיים אלה מאפשרים למטייל בשמורת סלוס ליהנות מחוויית ספארי אחרת. בשונה משמורות טבע רבות בטנזניה, בסלוס ניתן לצאת לספארי רגלי בליווי מדריך – דבר המאפשר מגע בלתי אמצעי עם הטבע ועם בעלי החיים. ניתן גם לנסוע ברכבי שטח פתוחים, המאפשרים ראיה וצילום ב- 360 מעלות. דרך ייחודית נוספת להכיר את השמורה היא באמצעות שייט בנהר הרופיג’י, בינות לבעלי החיים ולציפורים המסקרנות שהוא מושך אליו.

 

סביבות גידול שונות

בסלוס יש מגוון רחב של סביבות גידול שונות, שניתן לחלקן ל- 4 סביבות עיקריות: משטחי סוואנה המתפרשים על פני שטחים נרחבים; כרי דשא ירוקים, שהעשב גדל בהם בצפיפות יחסית; אזורים של נהרות, אגמים וביצות, שנוצרו כתוצאה מזרימתו של נהר הרופיג’י הענק ויובליו השונים; ואזורים מיוערים נרחבים.

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

שמורת הטבע סלוס
5 (100%) 7 vote[s]