03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת הטבע מהלה
Mahale Mountains National Park

 

שמורת מהלה בטנזניהשמורת הטבע מהלה שוכנת על שפת הגדה המזרחית של אגם טנגניקה, במערב טנזניה. השמורה, ששטחה 1,650 קילומטרים רבועים, נקראת על שם רכס הרי מהלה, המצוי בתחומה. לשמורת מהלה מספר מאפיינים יחודיים. ראשית, מדובר באחד מבין שני אזורי המחיה המוגנים של השימפנזים בטנזניה, ובה מצויה אוכלוסית השימפנזים הגדולה והמשגשגת ביותר. בנוסף, זהו האזור היחיד שבו שימפנזים ואריות חיים יחד בדו קיום. מאפיין ייחודי נוסף של מהלה, הוא העובדה שזו אחת משמורות הטבע היחידות באפריקה שניתן לערוך בהן סיור רגלי בלבד. אין כבישים או תשתיות אחרות בתוך תחומי השמורה, והדרך היחידה להיכנס או לצאת מהשמורה היא באמצעות שייט בסירה על האגם.

 

בעלי החיים בשמורה

בשמורה זוהו עד כה 82 מינים שונים של יונקים. ניתן לחלק את אוכלוסיית היונקים בשמורה ל-3 קבוצות: יונקים האופייניים ליערות גשם טרופיים: שימפנזים, שאוכלוסייתם מונה כ-1000 פריטים, קופי קלובוס שחור-לבן, צביון כחול, דורבן עבה זנב, סנאי יער ענק, סנאי שמש אדו רגליים, נמיה עבת זנב ועוד.
יונקים האופייניים לסוואנה: אריות, זברות מסוג גרנט, ג’ירפות, חזירי יבלות, ועוד.
יונקים האופייניים ליער מיומדו, המצוי בשטח השמורה: אנטילופות רואן, אנטילופות צובל ועוד.
בנוסף, זוהו בשמורת מהלה 26 מינים שונים של זוחלים ו-355 זני ציפורים. ימת טנגניקה, הזורמת בתחומי השמורה, מהווה בית גידול לכ-250 מינים שונים של דגים.

 

תווי השטח

השטח בשמורת מהלה הוא בעיקרו סלעי הררי ואת מרביתו תופסים שרשרת הרי מהלה

(Mahale Mountains), העוברים מצפון מערב לכיוון דרום-מזרח. הפסגה הגבוהה ביותר בשמורה שייכת להר Nkungwe, המתנשא לגובה של 2,462 מטרים מעל פני הים. שמורת מהלה כוללת בתוכה גם חלק מימת טנגניקה, יערות גשם וכן סוואנה אפריקאית בה חיים יונקים וטורפים רבים.

 

אטרקציות למטיילים בשמורה

המטיילים במשמורת מהלה נהנים מאטרקציות מגוונות:

  1. סיורי ספארי רגליים ביערות השמורה, במהלכם ניתן לחזות במגוון רחב של בעלי חיים וציפורים, כאשר האטרקציה המרכזית היא כמובן קופי השימפנזה הרבים שבשמורה, שאוכלוסייתם מונה כ-1,000 פרטים.
  2. סיור ספארי רגלי לצפייה בחיות הבר המרכזיות: אריות, נמרים, פילים, באפלו, היפופוטם ועוד.
  3. טראק לכיבוש פסגת הר. Nkungwe, ההר הגבוה ביותר מבין רכס הרי מהלה. אורך הטראק 2-3 ימים.
  4. שייט בימת טנקניקה וצלילה עם שנורקל בקרבת החוף – חווייה ספורטיבית זו מאפשרת למטייל לחזות ברבים מבין 250 זני הדגים הססגוניים המאכלסים את מימיה הכחולים של הימה.
  5. דייג במימיה הצלולים של ימת טנגניקה

 

 

לשאלות צרו עימנו קשר

עודד היקר! ממש מטורף מה שעברנו בשבוע אחד בטנזניה וזנזיבר! לאחר חיפוש ותחקור ומלא שיחות עם מדריכים מקומיים וסוכנויות ישראליות, אני באמת מאושרת מהבחירה שלי. נהנתי ברמות. זה הטיול הכי עוצמתי חווייתי ומדהים שעשיתי עד כה. חלק ענק מזה הוא בזכותך. כשהחלטתי לצאת לבד למסע כזה לקחתי בחשבון שלא הכל ילך חלק, אבל בעזרתך הכל קרה על הצד הטוב ביותר. תודה רבה על כל זה! כמובן שאמליץ באהבה על טיולים בהדרכתך ועל טנזניה טריפ.
.
צוות טנזניה טריפ היקר, ברצוני להודות לכם על חוויה נהדרת שעברנו בזכותכם. תודה לדורון ששקד על מסלול הנסיעה, הפרטים וההוראות אשר השתנו שוב ושוב עקב מגיפת הקורונה. גם במהלך הטיול נתקלנו בסיבוכים עקב המצב הבריאותי אשר בשילוב עם ההתנהלות הטבעית של התושבים המקומיים הצריכה טיפול מיוחד. וגם על פתרון בעיות אלו והפתעות יפות נוספות שקבלנו למרות שלא היו כלולות בסיכום הראשוני - תודות לדורון ולרועי. זכינו לשירות אדיב ונעים גם מאת Mushi, הנהג המקצועי בספארי אשר עשה הכל כדי להנעים את זמננו, דאג לצרכינו ולבטחוננו ודאג שלא נחמיץ אף חוויה. הלודג׳ים והמלונות נבחרו בקפידה, דורון נתן לנו מענה גם מול נותני השירותים המקומיים,הרגיע אותנו והסביר לנו כיצד יש להתנהל בקצב של טנזניה והיה נראה שלמרות שאנחנו נמצאים לבד ורחוק מהבית יש מי שמשגיח עלינו מרחוק ודואג שלא יחסר לנו דבר. תודה שדאגתם לשמור איתנו על קשר במשך חודשים רבים בהם המצב לא היה ברור בעולם כולו עד להשלמת המשימה באופן הטוב ביותר. נשמח לספר חוויות ולהמליץ, תודה על הכל, משפחת גבורי.
משפחת גבורי
במהלך יולי נסענו לטיול משפחות בטנזניה. הטיול תוכנן לפני שנתיים ונדחה בשל הקורונה. ברצוני להודות לחברת מי טריפ ובמיוחד לדורון, נציג החברה עימו היינו בקשר לפני ובמהלך הטיול, על הסבלנות, התמיכה והשירות שקיבלנו. מדובר בטיול מורכב עם הרבה אנשים שכלל טיול ספארי ונופש בזנזיבר, כל זה בתקופת הקורונה בה ההנחיות והמציאות משתנה כל הזמן. הטיול היה מהנה ביותר, חווייתי ומצוין, החל מהשלב בו קיבלו את פנינו בשדה התעופה, המדריכים המצוינים שהיו לנו, המלונות והלודג'ים בהם שהינו, האוכל המצוין ועוד. בכל בעיה שהתעוררה קיבלנו תמיכה ופתרון מיידי מדורון, אין ספק שטיול זה היה חווייתי ועוצמתי ברמה גבוהה וכולנו נהנינו מאוד, פשוט מושלם!! תודה רבה רבה
עודד

שמורת מהלה טנזניה
5 (100%) 8 vote[s]