03-9799923
אמון הציבור
info@tanzania-trip.co.il | 03-9799923 טנזניה טריפ - המומחים לטיולים בטנזניה
call us now

טיולים פרטיים לטנזניה וזנזיבר

טיול שיגשים את החלומות הכי פרועים שלכם.
לזוגות | משפחות | וקבוצות

טיולים לטנזניה בטיסות ישירות

טיולים לטנזניה וזנזיבר בטיסות ישירות במגוון תאריכים

טיולים מאורגנים לטנזניה וזנזיבר

טיולי הספארי הטובים ביותר בעולם!
הדרכה בעברית | פנסיון מלא | לודג'ים מפנקים

שמורת הטבע מהלה
Mahale Mountains National Park

 

שמורת מהלה בטנזניהשמורת הטבע מהלה שוכנת על שפת הגדה המזרחית של אגם טנגניקה, במערב טנזניה. השמורה, ששטחה 1,650 קילומטרים רבועים, נקראת על שם רכס הרי מהלה, המצוי בתחומה. לשמורת מהלה מספר מאפיינים יחודיים. ראשית, מדובר באחד מבין שני אזורי המחיה המוגנים של השימפנזים בטנזניה, ובה מצויה אוכלוסית השימפנזים הגדולה והמשגשגת ביותר. בנוסף, זהו האזור היחיד שבו שימפנזים ואריות חיים יחד בדו קיום. מאפיין ייחודי נוסף של מהלה, הוא העובדה שזו אחת משמורות הטבע היחידות באפריקה שניתן לערוך בהן סיור רגלי בלבד. אין כבישים או תשתיות אחרות בתוך תחומי השמורה, והדרך היחידה להיכנס או לצאת מהשמורה היא באמצעות שייט בסירה על האגם.

 

בעלי החיים בשמורה

בשמורה זוהו עד כה 82 מינים שונים של יונקים. ניתן לחלק את אוכלוסיית היונקים בשמורה ל-3 קבוצות: יונקים האופייניים ליערות גשם טרופיים: שימפנזים, שאוכלוסייתם מונה כ-1000 פריטים, קופי קלובוס שחור-לבן, צביון כחול, דורבן עבה זנב, סנאי יער ענק, סנאי שמש אדו רגליים, נמיה עבת זנב ועוד.
יונקים האופייניים לסוואנה: אריות, זברות מסוג גרנט, ג’ירפות, חזירי יבלות, ועוד.
יונקים האופייניים ליער מיומדו, המצוי בשטח השמורה: אנטילופות רואן, אנטילופות צובל ועוד.
בנוסף, זוהו בשמורת מהלה 26 מינים שונים של זוחלים ו-355 זני ציפורים. ימת טנגניקה, הזורמת בתחומי השמורה, מהווה בית גידול לכ-250 מינים שונים של דגים.

 

תווי השטח

השטח בשמורת מהלה הוא בעיקרו סלעי הררי ואת מרביתו תופסים שרשרת הרי מהלה

(Mahale Mountains), העוברים מצפון מערב לכיוון דרום-מזרח. הפסגה הגבוהה ביותר בשמורה שייכת להר Nkungwe, המתנשא לגובה של 2,462 מטרים מעל פני הים. שמורת מהלה כוללת בתוכה גם חלק מימת טנגניקה, יערות גשם וכן סוואנה אפריקאית בה חיים יונקים וטורפים רבים.

 

אטרקציות למטיילים בשמורה

המטיילים במשמורת מהלה נהנים מאטרקציות מגוונות:

  1. סיורי ספארי רגליים ביערות השמורה, במהלכם ניתן לחזות במגוון רחב של בעלי חיים וציפורים, כאשר האטרקציה המרכזית היא כמובן קופי השימפנזה הרבים שבשמורה, שאוכלוסייתם מונה כ-1,000 פרטים.
  2. סיור ספארי רגלי לצפייה בחיות הבר המרכזיות: אריות, נמרים, פילים, באפלו, היפופוטם ועוד.
  3. טראק לכיבוש פסגת הר. Nkungwe, ההר הגבוה ביותר מבין רכס הרי מהלה. אורך הטראק 2-3 ימים.
  4. שייט בימת טנקניקה וצלילה עם שנורקל בקרבת החוף – חווייה ספורטיבית זו מאפשרת למטייל לחזות ברבים מבין 250 זני הדגים הססגוניים המאכלסים את מימיה הכחולים של הימה.
  5. דייג במימיה הצלולים של ימת טנגניקה

 

 

לשאלות צרו עימנו קשר

.

היי דורון, חזרנו היום מטיול של פעם בחיים, הבניית טיול שלך היתה ככ מוצלחת, מאוזנת, אין מילים להודות על טיול מושלם שעשית לנו. המדריך בטנזניה, אדסון, אישיות אמיתית, 5 ימים של חוויה בלתי נשכחת, המלון בזנזיבר חלום אמיתי, בריאן מקסים, היה מאה מתוך מאה, אין מילים, תודה ענקית על הכל ורד וגליה🙏🙏🙏
תודה על טיול של פעם בחיים!
ראשית גיורא מדריך מדהים לא רק בידע ( גוגל מהלך) אלא גם באישיות הנינוחה, ההיכרות שלו את המקומות והאנשים אליהם הגענו, ההמלצות הטובות ועוד הרבה מעבר לכך. כל יום היה חוויה מיוחדת בפני עצמה, המלונות מעולים!!! והאוכל טעים מאוד. עד לטיול זה לא הכרתי את חברת מיי טריפ. ללא ספק, לפני היעד הבא אתחיל לחפש אצלכם. תודה רבה על חוויה מיוחדת
משפחת עקיבא
עודד הוא מדריך מעולה שמשלב ידיעת החומר עם אכפתיות וראיה מקיפה של הקבוצה וצרכיה. בכל יום היה ברור שמישהו חשב ותכנן והשקיע בכדי שנהנה מהטיול. מסביב לעודד היו הרבה נהגים שעשו מעל ומעבר בכדי שנהנה . מבחינתנו הטיול הזה היה הצלחה! תודה רבה לכל הצוות

5/5 - (8 votes)